Громади Черкащини активно долучилися до всеукраїнської ініціативи «Сади перемоги». Так, у селах виокремили гектари вільної землі, знайшли посадковий матеріал та власними силами посадили різну городину. Вирощену продукцію спрямовують на потреби комунальних закладів або ж допомагають переселенцям чи військовим. Розповідають у пресслужбі обласної ради.

«Сади Перемоги» – це відповідь українців окупантам на загрозу голоду. Це про ефективне використання землі, самозайнятість сотень тисяч людей, відволікання від психологічного тиску війни і забезпечення харчовими продуктами країни.

Зауважимо, що в межах цієї ініціативи громади та домогосподарства можуть співпрацювати з організаторами проєкту та партнерами аби отримувати консультації й допомогу з посадковим матеріалом, засобами для обробки рослин чи переробки продукції.

Учасників програми жартома називають «городними військами», адже поки наші захисники боронять кордони України від окупантів, українці в тилу плекають цю перемогу на городах. Як це відбувається розповіли керівники громад.

blank

Очільник Білозірської громади Володимир Міцук говорить, що вирішив втілити цю ініціативу, як тільки про неї дізнався.

Тож насамперед у громаді почали шукати вільні ділянки. Так, виокремили майже 12 гектарів. Потім звернулися до місцевих підприємців, які надали насіння, а вже жителі громади принесли картоплю. Працівники апарату ради, комунального підприємства та освітяни разом все це посадили, а зараз допомагають обробляти ділянки та збирати урожай.

blank
– Першою достигла редиска, а зараз – кабачки та огірки. Ми їх розвозимо по місцях, де живуть внутрішньо переміщені особи. Загалом посадили багато культур. Серед них помідори, квасоля, капуста, цибуля тощо. Коли все достигне, розпочнемо консервацію і передаватимемо хлопцям на передову, – додає Міцук.

До слова, у громаді й надалі планують використовувати ці землі, обробляти їх, висаджувати культури. Таким чином хочуть забезпечувати продуктами школи і садочки громади, а поки що планують допомагати військовим.

blank

Активно працюють городні війська і в Чигиринській громаді. Тут також вирощену продукцію насамперед передають військовим та переселенцям.

– В селі Тіньки зібрали перший рясний урожай кабачків, які дружно висадили та доглядають жителі нашої громади. Майже 240 кг овочів вже передані для харчування наших захисників, внутрішньо переміщених осіб, які проживають у тимчасових прихистках громади, підопічних Територіального центру соціального обслуговування, пацієнтів Чигиринської багатопрофільної лікарні, – повідомляють у Чигиринській територіальній громаді.

blank

У Зорівській громаді, що на Золотоніщині, під реалізацію проекту «Сади перемоги» знайшли і передали понад 6 га земель. Так, використали усі вільні ділянки біля шкіл і садочків громади, а також ділянки, які не в змозі обробляти місцеві жителі, розповідає голова Зорівської громади Галина Галушко у коментарі виданню vikka.

– Раніше придбання продуктів, зокрема овочів, для харчування дітей в школах і садочках фінансувалося з бюджету громади. На це йшли великі кошти. Ми подумали, що можемо перекрити ці поставки власними силами. Зараз ці витрати ми мінімізуємо і використовуватиме овочі, висаджені в рамках проекту «Сади перемоги, – розповіла Галина Галушко.

Все, що виростили й виготовили в межах проєкту передаватимуть на потреби ЗСУ та для переселенців, які живуть у громаді.

blank
Окрім того, завдяки співпраці із партнерами із Канади громада безкоштовно отримала автоклав. Його встановили в Мехедівській школі. Тепер виготовляти тушонку для потреб шкіл і садочків, а також ЗСУ, будуть в одному місці. Це зменшить транспорті витрати, оптимізує процесу і дозволить створити кілька робочих місць.

Ініціативу у Черкаському районі також підтримали Корсунь-Шевченківська, Смілянська, Кам’янська міські, Мошнівська, Руськополянська, Степанківська, Медведівська, Сагунівська, Червонослобідська, Березняківська, Бобрицька та Балаклеївська сільські громади тощо.

На Черкащині планують надалі активно продовжувати ініціативу адже це буде нашим спільним внеском у перемогу України.

Довідково: проєкт «Сади перемоги» стартував за підтримки МЗС, Мінрегіону та Мінагро спільно з проектом міжнародної технічної допомоги «Супровід урядових реформ в Україні» (SURGe).

Учасники можуть залучати допомогу для реалізації цього проєкту не лише серед підприємців своєї громади, а й звертатися до партнерів проєкту. Так, у нашій області було втілено весняну ініціативу «ПоСади». Домогосподарствам області передавали насіннєві набори. Детальніше в інфографіці.

blank