На святкування Рош-га-Шана до Умані на Черкащині прибули 26 862 брацлавських хасида з 8 країн. Серед них 2240 дітей і 11 жінок.

blank

Приїхали 897 транспортними засобами. А саме 303 – автобусів, 571 – мікроавтобусів, 23 – легкові автомобілі.

blank

“Серйозних міжнародних скандалів не було. Всі конфлікти, які трапляються, оперативно вирішують на місці. Кілька разів ловили паломників із наркотиками, везли їх у машинах серед речей. Якщо починають сваритися, пояснюємо українське законодавство. Вони повинні підкорюватись законам країни, в яку приїхали”, – говорить “Gazeta.ua” речник Нацполіції у Черкаській області Дмитро Грищенко.

blank

“Хасиди гуляють цілу добу, безперестанку танцюють і співають, кидають петарди та запускають салюти. У районі, де відбувається святкування, – купи сміття з пластикового посуду та недоїдків. Двірники не встигають прибирати. Бачив, як спіймали кількох хасидів із наркотиками, бувають агресивними. Як зачепиш випадково плечем одного, збігається натовп розбиратися. Остерігаються жінок і собак, коли моляться, бо не здійсниться бажання”, – каже місцевий житель Владислав Іванченко.

blank

Цьогоріч прогнозували приїзд близько 40 тис. паломників. Торік зареєстрували 30 тис. юдеїв, які приїхали святкувати Рош-га-Шана на могилі Цадика Нахмана. За повір’ям, хто зустріне свято біля його могили, проведе наступний рік у щасті та благополуччі.