Нарешті, останній із серії південних циклон «VOLKER», від зимової негоди якого потерпала Європа та Україна, відійшов за межі нашої держави.  Проте, його атмосферні фронти ще сьогодні та завтра продовжать сипати снігом. Із комплексу небезпечних явищ зберігаються: пориви вітру 15-20 м/с, хуртовини, ожеледь та на дорогах ожеледиця. Про це повідомляє очільник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

У вихідні домінантом у погоді стане північний антициклон «HELIDA», який створить умови для подальшого закачування на Черкащину арктичного повітря, тому прогнозується вночі 12-17º морозу, вдень 8-13º.

Холодна, переважно без опадів погода, з посиленням морозів вночі до 15-21°, вдень до 10-15° морозу утримається до 21 лютого. Температурний фон буде нижче норми на 6-10º. Проте нічого надзвичайного в цьому немає. За останні 30 років у другій половині лютого раз на 5 років спостерігалися морози нижче 20º. Для поточної зими це найбільш тривалий період холодної погоди.

На послаблення морозів можна розраховувати 22 лютого, вночі до 8-13°, вдень до 1-6°.

“На разі, небезпеки для перезимівлі зимуючих культур погода не представляє. Результати відрощування озимої пшениці та гілок плодових підтвердили їх нормальну життєздатність, тобто загиблі відсутні. Та й до чергового похолодання вони надійно підготувалися. На зледенілий сніг випав новий пухнастий, а значить захист від морозів гарантовано. Зимові опади сприяють поповненню вологозапасів ґрунту, однак компенсувати дефіцит вологи на полях, що відмічався в літньо-осінній період, їх кількості поки недостатньо. Тобто, ґрунт здатний до подальшого поглинання талих вод. Відгрібаємося, утепляємося та тримаємося”, – наголосив Постригань.