blank7 червня Кабінет Міністрів підтримав легалізацію медичного канабісу в Україні. Наразі вже підготовано законодавче підґрунтя для забезпечення повного циклу виробництва препаратів на його основі в нашій країні: від вирощування та переробки до повноцінного виробництва.

Про це у “Фейсбук” повідомив міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко. За його словами, препарати канабісу не є “конкурентами” наркотичним засобам, і заходи регулювання їхнього обігу зовсім різні. Медичний канабіс містить канабідіол, який не має вираженої психоактивної дії.

Водночас Ляшко зазначив, що Кабмін усе одно пропонує встановити жорсткий контроль над вирощуванням, виробництвом та реалізацією препаратів, розуміючи чутливість цього питання у суспільстві. Також він наголосив на готовності України поступово розвивати цю галузь, показуючи результати лікування і допомогу українським пацієнтам.

Ляшко нагадав, що історично на основі медичного канабісу створюються препарати для зменшення больових відчуттів, спазмів та судом м’язів, лікування анорексії, ПТСР і тривожних розладів. Окрім того, ними лікують окремі типи епілепсії, глаукоми, псоріазу, паркінсонізму, розсіяного склерозу.

“Важливим завданням цих ліків є і полегшення болю та страждань важкохворим і паліативним хворим, зокрема онкологічним хворим, пацієнтам із ВІЛ”, – пояснив Ляшко.