Сьогодні, 18 травня, депутати Канівської міської ради вкотре не змогли зібратися на сесію для того, щоб ухвалити основний фінансовий документ за яким має жити громада.

За інформацією Канівської міського голови Ігоря Ренькаса, для участі у позачерговому засіданні зареєструвалися 10 народних обранців, ще 3 були відсутні з поважних причин. Також  у залі були присутні депутати міської ради, які не зареєструвалися для участі у сесії. Це, зокрема, голови фракцій «Європейська солідарність» (Віктор Хоменко), «Партії Зелених України» (Володимир Коржов) та депутат від партії «Батьківщина» (Сергій Водянов).

Емоційною та насиченою виступами видалась наступна година. Народні обранці з’ясовували, чому не вдалося ухвалити бюджет та як вирішити ситуацію з укриттями у навчальних закладах громади.

Слово взяв депутат Володимир Коржов, який наголосив на важливості прийняття бюджету, однак підкреслив, що цьому має передувати робота над іншими не менш важливими питаннями.

– Головний документ – це бюджет, але спочатку треба заслухати звіт міського голови щодо роботи органу місцевого самоврядування, Те саме стосується старостинських округів і прийняття штатного розпису. Лише після розгляду цих питань ухвалюється бюджет. Цих питань немає в порядку денному, – зауважив він.

Своєю чергою міський голова Ігор Ренькас наголосив на тому, що скликав сесії і намагався спілкуватися з окремими депутатами, але такі дії не мали ніяких результатів.

– Всі сесії скликалися, але вже більше 10 разів вони не відбуваються, бо деякі депутати не виконують свої повноваження. Тому на сьогоднішній день склалася така ситуація, – наголосив Ігор Ренькас.

Не менш «гострим» було обговорення питання облаштування укриття в дошкільному закладі «Сонечко». Зокрема цікавилися депутати, яку роботу провели посадовці, аби вирішити це питання. Роз’яснення з цього питання внесла начальник відділу освіти, депутат міської ради Надія Голда.

– До початку навчального року було кілька комісій, які обстежували наші заклади освіти. Останній раз обстеження проводила комісія Черкаської районної військової адміністрації. Для «Сонечка» розглядалося два варіанти – це підвальні приміщення у навчальному корпусі Канівського вищого професійного училища та його гуртожитку. Укриття в учбовому корпусі комісія дозволила, однак його місткість розрахована на студентів. Тому «Сонечко» відкрити не змогли, – повідомила вона.

Разом з тим Надія Голда, наголосила на тому, що нині всі зусилля спрямовані на те, щоб діти таки змогли відвідувати заклад.

– Розуміємо, що «Сонечко» відкривати треба, адже це один з найбільших дошкільних закладів у місті. Свого часу тут працювало 13 груп. Сьогодні наша комісія проведе чергове обстеження підвального приміщення у гуртожитку, – сказала вона.

Міський голова додав, що впродовж останніх двох місяців йдуть роботи над проектно-кошторисною документацією для побудови укриття у дошкільному закладі «Сонечко». Тривають роботи з вирішення питання облаштування укриттів і в інших освітніх закладах.

– Проблема укриттів стосується не тільки «Сонечка», а ще низки освітніх закладів. Будемо відшукувати можливості залучити кошти державні чи благодійні, аби облаштувати їх, – повідомив Ігор Ренькас.

Долучитися до вирішення проблеми з облаштуванням укриття у «Сонечку» пообіцяв депутат Віктор Хоменко.

– Не хочу звинувачувати міського голову, але заручниками ситуації стали діти. Що стосується фінансової сторони і облаштування цього закладу я спробую вирішити це питання до 1 вересня, – зазначив він.

Присутні у залі працівники дошкільного закладу «Сонечко» та батьки дітей, які навчалися у ньому висловили обурення поведінкою депутатів.

– Слухала наших депутатів і мені стало соромно. Замість того, щоб обвинувачувати міського голову, краще прийдіть і прийміть бюджет. Ми зверталася до депутатів, однак вони заворушилися лише тоді, коли батьки підняли питання про сховище у соціальних мережах, – звернулася до присутніх у завідувач дошкільного закладу «Сонечко» Тетяна Лагно.

Відкинути амбіції, працювати на благо громади та ухвалити бюджет, закликав з трибуни директор теплових мереж Василь Коломієць.

– Замість того, щоб вирішувати нагальні питання громади, ми зводимо рахунки. Щоб вийти з цієї ситуації треба забути, що було вчора, що було позавчора і дивитися у майбутнє. Потрібно ухвалити бюджет у тому вигляді, який він має зараз та, за необхідності, зібратися через два тижні, аби внести корективи, – наголосив Василь Коломієць.

На завершення секретар міської ради Оксана П’яткова зауважила, що у будь-якому випадку депутатам варто бути на стороні громади, а не власних інтересів.

– Відповідно до регламенту депутати зобов’язані приходити на кожну сесію і працювати. Громаді треба й далі «піднімати» депутатів, бо зараз у нас назріло питання з укриттями, а далі будуть виникати інші, – підсумувала Оксана П’яткова.

За інформацією пресслужби Канівської міської ради