Свято-Троїцький кафедральний собор Православної церки України Черкаської Єпархії прицює і приймає прихожан. В приміщенні достатньо місця, щоб одночасно в ньому знаходилось 10 людей і спокійно могли дотримуватись дистанції. Для цього підлогу розграфили на клітинки. Митрополит Іоан розповів черкаському журналісту Валерію Макеєву, як церква буде працювати під час каратину, та що буде означати “онлайн режим” для вірян.

– З Богом віряни й раніше спілкувались, так би мовити, онлайн, адже молимось ми біля ікон, а це своєрідний “онлайн режим” спілкування зі святими. Зараз, для того, щоб духовно зібратись всім разом, не обов’язково відчувати плече ближнього, який біля тебе стоїть. В сучасному світі ми маємо засоби зв’язку і можемо входити в спільну молитву саме за їх допомогою. Ми пропонуємо всім нашим вірянам долучатись до Фейсбук-сторінки церки, на якій постійно будуть вестись онлайн-трасляції найголовніших богослужінь. І ні що нам спільно не заважає ставати біля образу в себе вдома. Кожного для ми працюємо над тим, щоб поліпшити якість та рівень зв’язку, щоб кожен, маючи елементарі девайси, міг долучатись до спільної молитви, – говорить митрополит Черкаський та Чигиринський Іоан. – Так, наприклад, цієї неділі буде Літургія о 9 годині ранку в Свято-Троїцькому соборі, яка транслюватиметься онлайн на Фейсбук-сторінці церкви. Блоговіщення в цьому році також буде особливим, його ми проведемо перед нашим храмом. Для того, щоб не порушувати карантинні норми. Буде відкритий простір і достаньо місця, щоб тримати дистанцію. Свічки в храмі можна буде ставити, але по черзі. Ми також плануємо створювати цікаві програми підготовки до хрещення, програми здорового способу життя і багато такого, щоб допомогло спокійно пережити карантин.

Також Іоан впевнений, що карнтин – час коли ми не можемо виходити з наших помешкань,- це своєрідне нагадування нам про те, що в буденному житті ми порушуємо одну з найголовніих заповідей Божих – “6 днів працюєш, а 7 день – Господу богу твоєму”.

– Раніше ми спокійно могли працювати весь тиждень, проте останній день ми не присвячували Богу. Тож зараз, можливо, з волі Господа, ми всі 7 днів не можемо нормально працювати, а отже в нас є час на переосмислення свого життя. І надалі, коли карантин закінчиться, ми маємо повернутись до життя саме по цій заповіді, –  зауважив владика Іоан.

Владика іоан – митрополіт Черкаський та Чигиринський Православної Церкви України про богослужіння он- лайн.Оф- лайн богослужіння – в храмі не більше 10 осіб.Он – лайн – спільна молитва має обєднати ВСІХ НАС!

Geplaatst door Валерий Макеев op Vrijdag 3 april 2020