Нещодавно у Катепинополі на перехресті біля ставка замінили старі дорожні знаки на нові, пишуть “Вісті Черкащини“. Відбулось це згідно з рішенням виконкому Катеринопільської селищної ради від 10.01.2018, у якому йшлося: “Зобов’язати комунальне підприємство “Катеринопільське селищне житлово-комунальне господарство” Катеринопільської селищної ради:

На перехресті доріг по вулицях Соборній та Вільного козацтва демонтувати наявні дорожні знаки 4.10 “Круговий рух”;

На перехресті доріг по вулицях Соборній та Вільного козацтва встановити три дорожні знаки 1.19 “Перехрещення з рухом по колу”, а саме один такий дорожній знак на під’їзді до перехрестя по вулиці Соборній, та по одному такому дорожньому знаку по вулиці Вільного козацтва (один біля мосту та один в районі магазину “Стандарт”).”

Досі на цій ділянці дороги їздили хто як хотів. Одні за старими правилами: пропускали машини, які наближалися справа. Інші за новими – віддаючи перевагу транспорту, що вже був на кільці. Це створювало безліч незручностей.

Однак установка нових дорожніх знаків ситуацію не полегшила, оскільки знак 1.19 (“Перехрещення з рухом по колу”) лише попереджувальний, а не наказовий.

− Цей знак попереджує, але пріоритету в русі по колу не надає. Коли буде встановлено знак 4.10 (“Круговий рух”), тоді можна буде завершити дискусії, − пише Ярослав Мандрика.

− Поки знаку 4.10 там не буде, до того часу правила проїзду перехресть з круговим рухом там діяти не повинні, − підтримує його Олександр Манішевський і пояснює, − Абзац 4 пункту 16.12 правил дорожнього руху вказує на те, що “Перевага в русі на нерегульованих перехрестях, де організовано круговий рух і які позначені дорожнім знаком 4.10, надається транспортним засобам, які вже рухаються по колу”. А тепер увага… І ЯКІ ПОЗНАЧЕНІ ЗНАКОМ 4.10. Тобто, для того щоб клумба стала “кругом”, потрібно три умови: сама клумба, рішення місцевої влади і знак 4.10 “Рух по колу”, якого у нас немає.

Немає на цьому кільці також таблички 7.8. (“Напрямок головної дороги”), що стоїть на подібному перехресті в Тальному.

Селищний голова Іван Гегедош про дану проблему знає.

− Ми ж не просто так ці знаки поставили,− каже він, − була створена комісія за участю представника поліції, ДАІ. На жаль, не все врахували. Доведеться виправляти недогляд: замовити і установити ще знак 4.10. (“Круговий рух”). Коли це станеться? Доведеться трохи зачекати, поки віднайдемо кошти та придбаємо необхідний знак. А поки просимо громадян бути обережними, не зловживати ситуацією, цінувати свою безпеку та інших учасників руху.

Варто зауважити, що проблеми з переходом на нові правила руху по колу існують не тільки в Катеринополі. Інтернет-мережа переповнена скаргами водіїв з цього приводу. Головна порада, яку дають: їздити з обережністю.