Досягнення технологій призвели до появи нових, зручних та мобільних видів транспорту. Так, електросамокати стають дедалі звичнішим явищем на дорогах. Їхній доволі простий вигляд вселяє у більшість людей впевненість, що впоратися з ними неважко. Втім не слід забувати, що будь який транспортний засіб може бути небезпечним, особливо для початківців. Ось декілька правил, які допоможуть уникнути неприємностей, катаючись на самокаті.

Обов’язково використовуйте захисне спорядження

Від помилок на дорогах не застрахований ніхто, а вони, в свою чергу, можуть призвести до падінь, аварій і, як наслідок, травм. Тож захисне спорядження – це найперше, що слід придбати, перш ніж виїхати на вулиці міста. Втім, швидше за все, вам про нього нагадають – серйозні компанії, що реалізують електросамокати у Черкасах завжди пропонують купити й захисне спорядження.

Шолом

Звісно, найважливішим елементом спорядження є шолом. Адже він захищає голову, а її вміст, таки має значення у повсякденному житті. Головне, вибираючи шолом, слід звертати увагу на якісні моделі від авторитетних виробників.

Наколінники та налокітники

Налокітники та наколінники є іншими життєво важливими засобами безпеки, які слід носити під час поїздок на електросамокаті. Лікті й коліна часто приймають основний удар під час падіння, що робить їх більш схильними до травм.

Світловідбиваюче спорядження

Добре сконструйований електричний самокат матиме вбудовані ліхтарі, що покращить вашу видимість уночі чи за поганих погодних умов. Однак бажано також носити світловідбиваючі аксесуари безпеки на куртках, кросівках або у вигляді знімних аксесуарів.

Приділяйте увагу технічному обслуговуванню

Якщо будь-який елемент самоката, наприклад гальма, не працює належним чином, може виникнути небезпечний сценарій.

Перш за все, вам слід ознайомитися з інструкцією з експлуатації, яка додається до вашого пристрою. У ньому буде вказано, які загальні перевірки ви можете провести. Важливі речі, які слід контролювати, включають:

  • затягування будь яких ослаблених болтів/гвинтів;
  • забезпечення оптимального тиску в шинах;
  • регулярна перевірка, чи гальмівні колодки не зношені до небезпечного рівня;
  • перевірка працездатності освітлення та заряду акумулятора.

Завжди їздіть соло

Може виникнути спокуса дозволити вашому другові застрибнути на задню частину вашого самоката, поки ви їдете. На жаль, електросамокати розраховані лише на одну людину – вони недостатньо великі, щоб вмістити двох, і не здатні залишатися стабільними під надмірним навантаженням.

Наявність додаткової людини на борту також стане причиною для відволікання, як наслідок, ви можете проґавити небезпеку на своєму шляху.

Слідкуйте за швидкістю

Не слід перевіряти межі свого самоката, особливо на місцевості з великою кількістю перешкод. Космічної швидкості він все одно не розвине, а от якщо їхати 40 км/г та зіткнутися, наприклад, з деревом, то це може призвести до дуже неприємних наслідків.

Контролюйте заряд акумулятора

Слід ознайомитися з можливостями акумулятора — ця інформація буде включена в інструкцію з експлуатації вашого самоката. Перш ніж відправитися в подорож, завжди перевіряйте, чи достатньо заряду для подолання обраного маршруту.