Вихованці Черкаського клубу юних моряків навчаються керувати суднами, вивчають будову кораблів та штурмову навігацію. Все це на суші, без виходу в акваторію, розповів Суспільному керівник одного з гуртків Юрій Жебет.

Гуртківці на одному із занять навчалися швидко розмотують шкоти, займати необхідні позиції та готувалися підняти вітрила. Повторювали доти, аби відточити це вміння до автоматизму, розповів керівник гуртка Юрій Жебет.

“Будемо відпрацьовувати спуск та підйом вітрил, плюс розпаковування всіх шкотів”, – сказав він.

На чолі судна — десятикласник Дмитро Ярошинський. Хлопець планує стати військовим моряком. Навчання в клубі є першими сходинками до мрії, тому заняття не пропускає навіть влітку під час канікул, розповів Дмитро: “Я хочу пов’язати своє життя з морем, і через це мені тут подобається навчатися”.

За словами сімнадцятирічного Артема, за час перебування в клубі дорослішаєш не тільки фізично, а й розумово:

“Клуб надає життєвий досвід. Подобається тим, що ми приходимо сюди такі маленькі, недосвідчені, ще не зрозуміло, як жити в цьому світі, а тут є все, що нам потрібно”, – прокоментував хлопець.

2022 року через заборону навігації юні моряки залишилися без найочікуванішого етапу навчань – виходу на воду, розповів керівник гуртка старшин шлюпок Юрій Жебет.

“Відпрацьовуємо підняття вітрил, бо це хлопці, які будуть складати залік. На дистанційному навчанні вони пройшли теорію, а зараз у них на суші підготовка до практики, бо вода в нас зараз закрита тимчасово”.

Без виходу в акваторію заняття зовсім інші, пояснив учасник гуртка Тимур Майборода. Він займається вісім років: “Це була основа і це було образливо, що не можна виходити на наші шлюпки на річку. На воді це живі емоції, а тут ми стоїмо на місці”.

За словами Юрія Жебета, такий гурток не для розваг чи відпочинку, а треба працювати, аби досягти успіху.

“Як і все позашкілля, якщо не дати дітям пригод, то вони собі знайдуть щось інше, тому це їхня і майбутня професія. Не один випускник, який вийшов із мого гуртка, вступив до академії, за кордоном ходять на великих лайнерах та кораблях”, – пояснив Юрій Жебет.

У клубі дбають і про безпеку: за потреби всі спускаються в укриття, а в спокійний час діти займаються.

За словами Юрія Жебета, дітям треба давати іншу інформацію, щоб вони відволікалися від війни та ставали стійкими й не травмувалися емоційно.