У Черкаській гімназії №9 протягом грудня учні збирають книги, журнали та газети. Все розпочалося з того, що в закладі вирішили списати з фонду бібліотеки літературу російською мовою, після чого залучили учнів для масштабнішого збору. Про це Суспільному розповіла бібліотекарка Ірина Обертас.

Учні приносять до школи книги, яких хочуть позбутися чи які вже не читають, а також картон. Четвертокласниця Олександра Середа показала літературу російською мовою. За її словами, це книги 1990 року:

“Я принесла різний російський непотріб, щоб позбутися його”.

П’ятикласник Тимур Коваль приніс до школи два кілограми макулатури. А гімназист Нікіта Плахтій передав у навчальний заклад книги, які вже не читає:

“Я приніс картон, газети, книжки, які вже не читаю, і багато якогось паперу”.

Всю паперову продукцію учні складають в одному з кабінетів, повідомила одинадцятикласниця Софія Ткаченко:

“Тут є російсько-український словник, дитячі книжки російською та художня література російською мовою, яку в нашій сім’ї вже ніхто не буде читати, тому що вона стала нікому не цікавою. Ми вирішили, що наша українська література є цікавішою”.

За тиждень акції вдалося зібрати тонну макулатури. У планах є зібрати три тонни, розповіла бібліотекарка Ірина Обертас.

За словами пані Ірини, діти надзвичайно активно відгукнулися на прохання:

“І ми вирішили, що якось її реалізуючи, хочеться комусь допомогти. Зараз, звичайно, ми намагаємося допомогти нашій армії. Коли посиділи, подумали, то вирішили, що запропонуємо здати макулатуру, особливо російськомовні видання, всім діткам нашої гімназії”.

Бібліотекарка Ірина Обертас пояснила, що за кошти від макулатури куплять те, що потрібно українським захисникам. Батьків випускників гімназії, які є військовослужбовцями, запитають, яка в них є потреба, і придбають те, на що вистачить коштів.