Черкаська обласна служба зайнятості задля укомплектування відповідними кадрами роботодавців та забезпечення роботою безробітних громадян тісно співпрацює з місцевими роботодавцями різних галузей діяльності, в тому числі і будівельного напрямку.

До будівництва та реконструкції багатьох об’єктів інфраструктури регіону, зокрема, в рамках реалізації програми «Велике будівництво», задля розвитку економіки, соціальної сфери, транспортного сполучення, туризму, освіти, медицини, захисту дітей та молоді тощо залучена частка колишніх безробітних черкасців. На сьогодні це працевлаштовані за сприяння обласної служби зайнятості громадяни, які започаткували власну справу або отримали роботу у галузі будівництва та реалізовують свій власний потенціал на розширення інфраструктури Черкащини.

Робітничі професії будівельної галузі особливо популярні та затребувані на місцевому ринку праці. У Черкасах є попит на житло, а відповідно і потреба у фахівцях будівельних професій.

З початку поточного року від роботодавців Черкащини надійшло 532 вакансії працівників будівельної спеціалізації, з них за сприяння обласної служби зайнятості укомплектовано 423 вакансії.

У переважній більшості вакансії надходили від ТОВ «Мостозагін-55», ТОВ «Мост-Девело-гімент», ПП «Євроавтодор», ПрАТ «Золотоношарембуд», ПП «Теолинська СКС», ПП «ІБК «Апостол», ТОВ «ШРБУ-48», ПП «Надія» відокремлений підрозділ «Ременерго» та інших. Серед затребуваних фахівців: інженер-будівельник, інженер-проектувальник, монтажник будівельний, муляр, бетоняр, тесляр, лицювальник-плиточник, штукатур, маляр. Рівень заробітної плати серед заявлених вакансій в середньому становить 8-9 тис. грн.

З початку поточного року роботодавцями Черкащини створено 10 нових робочих місць у галузі будівництва, на які за направленням обласної служби зайнятості, працевлаштовано колишніх безробітних. За створення робочих місць роботодавці отримали компенсацію фактичних витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування за особу, яка була працевлаштована за сприяння служби зайнятості.

У більшості районів Черкаської області продовжується процес створення нових робочих місць, в тому числі, і в будівництві. Роботодавці зацікавлені у тому, щоб жителі тієї місцевості, де розвивається їх бізнес, залишалися працювати в Україні, а не їхали за кордон. Тому вони постійно працюють над підвищенням рівня мотивації працівників, дієвими методами корпоративної етики та дотриманням соціальних гарантій.

Так, наприклад, на Звенигородщині реалізація програми «Велике будівництво» запланована на липень 2020 року. Але вже на підготовчому етапі за сприянням районної філії обласного центру зайнятості протягом травня працевлаштовано 16 осіб, з числа безробітних, на такі посади як: випалювач стінових та в’яжучих матеріалів, садчик, знімач-укладальник  у виробництві стінових  та в’яжучих матеріалів, водій. Робочі місця для колишніх безробітних надали ПП «Райагробуд» та місцевий підприємець Саргіс Карапетян.

Автодорога міжнародного значення М-05 Київ-Одеса, що є частиною Європейського автомобільного маршруту Е95 проходить через Черкаську область. Цього року заплановано завершення відновлення дорожнього покриття на трасі М-12 Стрий-Тернопіль-Кропивницький-Знам’янка. Це останній відрізок на автодорозі М-12 в області, що буде відремонтовано у рамках проєкту «Транспортний коридор GO Highway». Роботи ведуться на обході міста Умань. Виконавцем робіт є ТОВ «ШРБУ-48» з міста Умані, що активно співпрацює зі службою зайнятості в питаннях підбору працівників та укомплектування вакансій. Так, протягом травня поточного року, за сприяння Уманської районної філії обласного центру зайнятості до ТОВ «ШРБУ-48» було працевлаштовано колишніх безробітних жителів сіл Краснопілка та Танське Уманського району – Станіслава Мотяха та Олександра Кузьменка на посади дорожніх робітників.

Для прикладу на Городищині за сприяння районної філії обласного центру зайнятості з початку поточного року у будівельній галузі працевлаштовано 17 колишніх безробітних. Завдяки ефективній співпраці кар’єрних радників з пошукачами, городищани знайшли роботу на підприємствах ТОВ «Мостозагін 55» та ТОВ «МОСТ-ДЕВЕЛОПМЕНТ». Свій потенціал на цей час працівники реалізовують за професіями: монтажник з монтажу сталевих та залізобетонних конструкцій, майстер будівництва та монтажних робіт, тесляр, електрогазозварник та підсобний робітник.

На Христинівщині, в рамках реалізації програми, проводить свою діяльність підприємство, що забезпечує процес будівництва необхідними матеріалами – цеглою, бетоном, розчином, збірними залізобетонними конструкціями, опоряджувальними та іншими матеріалами, необхідними для спорудження будівель. Зокрема, ПП «Косар Н. О.» є постачальником сировини для будівництва і спеціалізується на виготовлені тротуарної плитки та виробів з бетону. Підприємниця тісно співпрацює з районною філією обласного центру зайнятості і щороку проводить стажування та працевлаштування безробітних осіб. За роки взаємодії роботодавця зі службою зайнятості працевлаштовано близько 70 осіб. Наприклад, з них 2 колишніх безробітних христинівчан, в період карантину, знайшли постійне робоче місце в роботодавця, а на цей час виконують роботи безпосередньо пов’язані з реалізацією проєкту «Велике будівництво».

Яскравим прикладом працевлаштування безробітних громадян є роботодавець з с. Сагунівка Черкаського району – ТОВ «Агростройсервіс», що займається будівництвом житлових і нежитлових будівель. За сприяння Черкаської районної філії обласного центру зайнятості місцеві безробітні отримали роботу  на підприємстві.

Житель Катеринопільщини Олександр Гень – молодий та перспективний чоловік, втратив роботу та довгий час не міг працевлаштуватися, адже мав бажання працювати з офіційним оформленням та отримувати гідну заробітну плату. Оскільки самостійні пошуки роботи не дали результату, в квітні цього року чоловік звернувся до Катеринопільської районної філії обласного центру зайнятості за сприянням у працевлаштуванні. І хоча мав освіту не будівельного спрямування, але пошук роботи хотів здійснювати саме в цьому напрямку, адже мав значний досвід роботи на будівництвах. Проаналізувавши місцевий ринок праці фахівці філії запропонували безробітному роботу за професією муляр на місцевому підприємстві «Мокрокалигірська будівельна компанія». Олександр успішно пройшов співбесіду та працевлаштований на будівельне підприємство.

Також яскравим прикладом працевлаштування є історія Сергія Шинкаренка – колишнього безробітного з міста Черкаси. За пошуком роботи на початку поточного року він звернувся до міського центру зайнятості та отримав статус безробітного. Чоловік має неповну вищу освіту за спеціальністю «Будівництво та експлуатація будівель і споруд». За останнім місцем роботи Сергій працював начальником відділу у ТОВ «Сорго-буд». Маючи 17-ти річний досвід роботи у галузі будівництва, без роботи надовго не залишився. З першого ж дня відвідування центру зайнятості йому було запропоновано працевлаштування до ТОВ «БТК ЛАД ПЛЮС» на посаду начальника дільниці. Маючи невеликі сумніви стосовно своїх навичок та умінь, Сергій погодився пройти стажування у роботодавця. У березні успішно закінчивши стажування та отримавши позитивний висновок роботодавця, Сергій працевлаштований на підприємство.

Черкаський міський центр зайнятості, Звенигородська, Городищенська, Уманська, Христинівська, Черкаська, Катеринопільська районні філії ОЦЗ, Відділ інформаційної роботи ОЦЗ