На офіційному сайті Черкаської міської ради зареєстровано петицію “Про організацію депутатського котролю за додержанням вимог у сфері поводження з виробничими відходами, а саме викидами в атмосферу в нічний час доби в м. Черкаси”.

“В районі Вантажного порту періодично в нічний час доби в повітрі відчувається в’їдливий сморід чогось горілого (схоже на горілі покришки, або горілий пластик). Такий же сморід періодично з’являється по всіх районах міста. В день, як правило, сморід пропадає. Сморід присутній не лише влітку, а в усі пори року, відбувається систематично та в нічний час доби. Цей сморід не схожий на продукти згоряння торфу, оскільки більше схожий на згоряння покришок чи пластику, та з’являється саме в ночі. Зазначені обставини наводять на думку, що на території міста є певне виробництво, у якого є відходи пов’язані із викидами в атмосферу міста, а оскільки сморід відчувається в темний час доби, логічно приписутити, що ці викиди в повітря незаконні. Цей регулярний сморід провокує легеневі захворювання людей, є причиною появи алергії.

Пунктом 12 пункту “б” частини першої статті 33 Закону України “Про місцеве самоврядування” передбачено, що місцева рада делегує виконавчим органам свої повноваження щодо здійснення контролю за додержанням юридичними та фізичними особами вимог у сфері поводження з побутовими та виробничими відходами та розгляд справ про адміністративні правопорушення або передача їх матеріалів на розгляд інших державних органів у разі порушення законодавства про відходи.

З наведеного вбачається, що депутати міської ради можуть здійснювати депутатський контроль за делегованими Черкаською міською радою на користь виконкому повноваженнями, зокрема у сфері відходів.

З урахуванням наведеного пропонується:
1. Створити депутатську комісію для здійснення депутатського контролю за питанням викидів в атмосферу відходів, які спричиняють сморід.
2. Створеній депутатській комісії звернутися до виконкому ЧМР із запитом про те, а що робилося і що зроблено в цьому напрямку.
3. Прийняти рішення про проведення розслідування викидів в атмосферу в межах міста Черкаси вночі.
4. Доповісти громаді міста Черкаси про ситуацію за результатами розслідування та опублікувати ці результати.
5. Вчинити будь-які інші розумні та достатні дії, спрямовані на припинення нічного смороду в м. Черкаси.” – пише автор петиції.