Останнім часом все більшої актуальності набувають питання енергозаощадження: з одного боку, пересічних мешканців цікавить, як можна зекономити власні кошти, а з іншого – яким чином зберегти природні ресурси нашої країни. Практика показує, що один вид такого заощадження нерозривно пов’язаний з іншим. Тому кожна людина шляхом економії власних коштів може принести користь навколишньому середовищу.

Отже, якщо Вас цікавить, яким чином можна зекономити кошти на електроенергії, то наступні поради від ТОВ “Черкасиенергозбут” будуть доречні.

Порада №1:
Вимикайте пристрої, якими не користуєтесь. Краще це здійснювати, виймаючи штекер з розетки. Такий простий прийом не лише дозволить заощадити електроенергію, але й захистить Ваші електроприлади від негативного впливу можливих перепадів електроенергії.

Порада №2:
Не залишайте прилади, що працюють від акумулятора (а це – планшети, мобільні телефони тощо), увімкненими довше, ніж потрібно для повної зарядки. Це не лише допоможе заощадити електроенергію, а й подовжить термін експлуатації батареї такого пристрою.

Порада №3:
Використовуйте енергоефективні лампочки. Для прикладу, звичайна лампа розжарювання потужністю 100 Вт за умови використання її 5 годин на день за місяць «спалює» близько 15 кВт.год електроенергії. Якщо замінити її на енергозаощаджуючу такої ж світимості, то електроспоживання зменшиться до 4 кВт.год, а за умови встановлення світлодіодної (LED) лампи – взагалі, складатиме менше 2 кВт.год на місяць. Якщо врахувати те, що, зазвичай, у нас світиться одночасно більше ніж одна лампочка, і взимку світловий день короткий, то економія буде відчутною.

Порада №4:
Якщо ви обираєте новий електроприлад, обов’язково зверніть увагу на його маркування: енергозберігаючі побутові прилади мають маркування «А» (в т.ч. «А+», «А++», «А+++»). Холодильник такого класу споживатиме на 30-50% менше електроенергії, ніж пристрій такого ж об’єму марки «В».

Якщо вже мова зайшла про холодильник, то слід зазначити що і холодильник, і морозильник варто тримати в чистоті, без льоду та снігу. Якщо Ваші охолоджувальні пристрої вимагають розморожування – регулярно це здійснюйте. Також стежте за тим, щоб дверцята були щільно закритими.

Не доцільно ставити у холодильник їжу, що не охолонула: гаряча каструля не лише змусить холодильник працювати інтенсивніше, а ще й може нагріти інші продукти, що приведе до їх псування.

Холодильник варто розташовувати подалі від плити, нагрівача, батареї та прямих сонячних променів.

Порада №5:
Ну і остання порада, знайома кожному з дитинства. Пам’ятаєте: «Виходячи, гасіть світло»? Тож, давайте слідувати цій рекомендації і вимикати світло, якщо у приміщенні нікого немає.

Такі нескладні прийоми дозволять нам заощадити власні кошти та зберегти електроенергію, яка є невід’ємною частиною нашого комфортного життя.