Втручання в роботу приладів обліку чи використання електричної енергії без обліку є порушенням закону і кваліфікується як крадіжка. Так, лише за 4 місяці поточного року працівниками ПАТ «Черкасиобленерго» було складено 54 акти. За результатами виявлених порушень нарахування склали 1 153 805,05 грн. Повідомили у пресслужбі Товариства.

Товариство проводить планомірну роботу з виявлення самовільних підключень до електромереж і нагадує, що за протиправні дії передбачена адміністративна та/або кримінальна відповідальність.

Згідно ст. 188 1 Кримінального Кодексу України, крадіжка електричної енергії шляхом самовільного використання без приладів обліку (якщо використання приладів обліку обов’язкове) або внаслідок умисного пошкодження приладів обліку чи у будь-який інший спосіб, якщо такими діями завдано значної шкоди, – карається штрафом від 100 до 200 неоподаткованих мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до 2 років або обмеженням волі на строк до 3 років.

Ті самі дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, якщо вони завдали шкоду у великих розмірах – караються позбавленням волі на строк до 3 років.

ПАТ «Черкасиобленерго» закликає споживачів бути свідомими та не здійснювати самовільних підключень до електромереж або втручань в роботу електролічильника. Мова йде про використання електроенергії без лічильника, умисне пошкодження приладу обліку тощо.

Орієнтовні штрафи при самовільному підключенні до електричних мереж оператора системи розподілу, за 6 місяців при однофазному підключенні:

blank

Шановні споживачі, якщо ви стали свідком крадіжки електроенергії, помітили обірвані проводи на лініях електропередач, відкриту трансформаторну підстанцію, побачили роботи з демонтажу ліній або обладнання підстанцій людьми, що не є працівниками ПАТ «Черкасиобленерго», – негайно повідомте про це за телефонами кол-центру (0472) 33-87-87, (093) 170-40-57, (050) 434-87-87, (067) 690-48-48.

Ваша свідома позиція та спостережливість здатні запобігти правопорушенню.