Військові на фронті очікують на поповнення, у тому числі з числа мобілізованих засуджених, бо є критична нестача особового складу. Про це сказав командир 2 штурмового батальйону 3 ОШБр Дмитро Кухарчук в інтерв’ю “Армія ТВ”, пише УНІАН.

“В нашому випадку це будуть люди, які будуть інтегровані у підрозділи. Тобто я збираюсь у кожен зі своїх взводів в кожне відділення дати по 1-2 людини. Тобто вони будуть розподілені”, – сказав командир батальйону.

Створювати окремі підрозділи з мобілізованих в’язнів, на його переконання, неправильно з різних точок зору.

“Якщо окремі підрозділи (формувати з мобілізованих ув’язнених), то це “штрафбат”. І це дуже погана історія. Наслідки будуть такі, що, по-перше, це відіб’є бажання далі іти мобілізовуватись іншим ув’язненим. А ми ж хочемо – разову історію чи на постійній основі? Якщо це разова історія, то це просто аналог ШтормZ і нічим від нього не відрізняється. Проблема в тому, якщо в когось раптом з’явилась така концепція і він хоче її реалізувати, то треба пам’ятати, що в російських тюрмах до історії з “вагнером” і ШтормZ сиділо близько 700 тисяч людей, в українських – 30 тисяч. Тому реалізувати ці історію так як вони реалізовують, саме “м’ясними штурмами”, – нереально… Другий наслідок, що це матиме дуже негативний імідж на міжнародній арені”, – сказав Кухарчук.

На його думку, мобілізованих ув’язнених не має бути більше ніж 20% від загальної кількості особового складу.

“Ми ж добровольчий підрозділ. І нам при формуванні бригади дали частину мобілізованих людей… Почались запитання: “Що це буде? А як вони будуть воювати? Як ми будемо з мобілізованими воювати? Але правда виявилась у тому, що той відсоток мобілізованих, який нам дали, – це було не більше 20% від загальної кількості особового складу – інтегрувався у підрозділ і проявив себе добре. Люди зрозуміли, що їх прийняли в родину, відчули себе частиною родини і в багатьох випадках проявляли себе не гірше, а інколи краще ніж добровольці. В результаті ця межа розмилася. Якби це було 50% на 50% – то могли б бути проблеми, я впевнений, що вони були б. Тому головне питання, щоб підрахувати той необхідний відсоток. Я думаю, що це має бути не більше 20%, в ідеалі 15% ув’язнених до числа добровольців, так само як і мобілізованих до добровольців. Я бачу це так”, – прокоментував Кухарчук.

За його словами, бійці і командири розуміють, що є велика, критична нестача особового складу.

“Всі чекають, коли буде поповнення. Всі розуміють, що нам потрібні люди”, – підкреслив він.