4 липня  відбулося засідання розширеної колегії під керівництвом начальника Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства Олександра Дзюбенка. Участь у засіданні взяли заступники начальника, головні спеціалісти управління, директори державних лісогосподарських підприємств.

Головний лісівник Черкащини Олександр Дзюбенко доповів про хід колегії Державного агентства лісових ресурсів, яка відбулася днями на базі Вінницького ОУЛМГ. Поінформував про роботу вінницьких колег зі створення високопродуктивних насаджень дуба та інших деревних порід, про вирощування декоративного посадматеріалу, про ведення мисливського господарства та рекреаційну діяльність.

Про це повідомила прес-служба Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства.

Стан охорони праці у держлісгоспах проаналізував завідувач сектору використання лісосировинних ресурсів та охорони праці Павло Сидорук. Спеціаліст повідомив, що протягом першого півріччя цього року витрати на охорону праці склали 1,5 млн грн., з них на придбання спецодягу і забезпечення засобами захисту витрачено 0,5 млн грн. Це досить високий показник витрачених коштів на одного працюючого. Завдяки проведеному комплексу робіт і заходів з охорони праці з початку поточного року нещасних випадків, пов’язаних з виробництвом, на підприємствах облуправління не було.

Про проведення рубок формування і оздоровлення лісів на об’єктах і територіях природно-заповідного фонду доповів перший заступник начальника управління Василь Горда. На території держлісфонду розташовано 145 об’єктів ПЗФ на площі 5,4% (цей відсоток значно вищий загального показника заповідності по області, який становить 3%). Лісові насадження на цих об’єктах, як і будь-які інші, потребують постійних рубок догляду. Управління екології та природних ресурсів Черкаської ОДА у деяких випадках має право надавати погодження на здійснення рубок в ПЗФ.  Проте на частині об’єктів ПЗФ, згідно діючого законодавства, взагалі заборонено здійснювати будь-які лісогосподарські заходи. Тому цю проблему необхідно вирішувати, як мінімум ліквідовувати аварійні дерева, тож потрібно провести обстеження лісових насаджень в об’єктах ПЗФ, з метою визначення об’ємів проведення рубок формування й оздоровлення лісів.

Повідомив Василь Горда про хід робіт з ліквідації наслідків цьогорічного січневого сніголаму, який катастрофічно пошкодив лісові насадження у більшості лісгоспів області. Загальний об’єм пошкодженої деревини склав майже 150 тис. кубометрів, із них 52 тис. кубометрів по Черкаському лісгоспу 20,7 тис. по Канівському лісгоспу, 21 тис. кубометрів по  Смілянському лісгоспу. Зважаючи на те, що з 1 квітня по 15 червня тривав “період тиші”, який забороняє здійснювати санітарні рубки, станом на початок липня виконано майже 60% робіт з ліквідації наслідків сніголаму.

Заступник начальника управління Микола Рижков доповів про виконання  держлісгоспами у першому півріччі сортиментного плану від рубок головного користування 2018 року. Зупинився доповідач на стані залишків лісопродукції на складах та на виконанні завдань з будівництва лісових доріг. Протягом цього року заплановано здійснити ремонт 28 кілометрів лісових доріг з ґрунтовим покриттям та 9,5 кілометрів з твердим покриттям. Наразі вже виконано понад третину від запланованого, повністю роботи з відновлення лісових доріг будуть виконані до завершення третього кварталу.

Про подання змін та доповнень в поданих електронних деклараціях доповіла головний спеціаліст з  питань персоналу Тетяна Завадська. Вона наголосила на необхідності постійного моніторингу за змінами в антикорупційному законодавстві, зокрема за роз’ясненнями на сайті Національного агентства з питань запобігання корупції. Також акцентувала увагу присутніх на відповідальності за подання недостовірних даних та на повідомленнях про суттєві зміни у майновому стані працівників.

Юрист управління Наталія Капля виступила з інформацією щодо виконання робіт з інвентаризації житлового фонду підприємств, зауважила, на що мають звертати увагу комісії, що працюють в цьому напрямку, при оформленні висновків. Нагадала юрист, що усі роботи з упорядкування та інвентаризації житлового фонду в держлісгоспах мають бути завершені до кінця цього року.

Очільник лісового господарства Черкащини Олександр Дзюбенко наголосив на посиленні співпраці з громадськістю, представниками місцевих рад всіх рівнів, з метою проведення роз’яснювальної роботи щодо ведення лісового господарства та лісогосподарських заходів. На завершення засідання начальник управління зазначив, що протягом першого півріччя лісівниками Черкащини виконані поставлені завдання, і у держлісгоспах є всі необхідні ресурси для подальшого якісного та ефективного господарювання.