Лісівники Черкащини завершили роботи зі створення лісових культур – планові обсяги виконали всі лісогосподарські підприємства. Про це повідомив начальник Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства Олександр Дзюбенко.

У державному лісовому фонді цієї весни створено лісових культур на загальній площі 1037,7 гектари, в тому числі шляхом лісорозведення – 31,4 га. Крім того, проведено сприяння природному поновленню на площі 143,6 гектарів. Цієї весни ліси відтворено на площі 1181,3 гектар (при плані – 1176,8 га). Загалом у 2018-му році буде проведено відтворення лісів на площі 1245 га.

Щоб успішно та якісно провести цьогорічну весняну лісокультурну кампанію, було заготовлено 50 тонн лісового насіння та вирощено понад 10 мільйонів сіянців. Традиційно основними лісоутворюючими породами для області є сосна звичайна (висаджено 447 га від загальної площі) та дуб звичайний (450 га від загальної площі), на 135 гектарах посіяно та висаджено горіх чорний.

Всі десять лісгоспів досить оперативно, в стислі, найбільш оптимальні терміни провели роботи з відновлення та створення лісів та завершили лісокультурну кампанію до кінця квітня. Для забезпечення максимальної приживлюваності сіянців лісівники використовували суперабсорбенти (вологонакопичувачі), висаджували сіянці із закритою кореневою системою, використовували гербіциди при підготовці ґрунту.

Дбають лісівники вже про садіння лісів у 2019 році – протягом першого кварталу ц. р. зібрано 495 кг лісового насіння, з них сосни звичайної – 418 кг. Роботи на лісових розсадниках з посіву основних порід в області знаходяться на стадії завершення. Станом на сьогодні вже засіяно 7,9 гектарів, при плані 9,7 гектарів. Враховуючи зміну кліматичних умов, на цей рік заплановано продовжити роботу із забезпечення лісових розсадників системою крапельного зрошування, переважно тих, де вирощуються соснові сіянці.

“Активно в усіх лісгоспах області відбулися заходи Всеукраїнської акції «Майбутнє лісу у твоїх руках». В них взяли участь понад 4 тисячі осіб – учнівська та студентська молодь, представники громадськості, місцевих органів виконавчої влади та самоврядування, депутати, журналісти. Щира подяка всім тим, хто приєднався до Акції – разом з лісівниками по всій Черкащині в рамках “Майбутнє лісу у твоїх руках” висаджено 78 гектарів лісових насаджень”, – зазначив головний лісівник області Олександр Дзюбенко.