У Лисянці минулої п’ятниці урочисто відкрили і освятили пам’ятний знак козацькій артилерії, пишуть “Вісті Черкащини“.
– Козаки Лисянського полку внесли неоцінимий вклад у формування армати, як тоді казали, війська Запорізького. Лисянка, поряд з Переяславом, Корсунем, Ромнами, була одним з головних міст постою та утримання генеральної армати під час гетьманування Богдана Хмельницького, – розповів ініціатор встановлення козацької гармати, наказний отаман ЧОКТ ВГО УРК, краєзнавець Олександр Гаврилюк. – З обранням гетьманів обох сторін Дніпра почався чи не найсумніший період в історії України, відомий під народною назвою «Руїна». Тоді між Тетерею і Брюховецьким розгорілася боротьба за гетьманство над усією Україною. Це в свою чергу призвело до руйнування чи занепаду багатьох міст, в тому числі і полкового міста Корсуня. За таких обставин, 1663 року до Лисянки з Корсуня було переведено Військову армату Війська Запорізького. Після чого Лисянка остаточно стала головним містом з їх обслуговування, оновлення та утримання. Тут було створено необхідні для цього виробництва. Військова армата значно посилила оборону Лисянки та її військово-стратегічне значення на Правобережній Україні.
На урочистостях були присутні почесний козак Лисянського козацького полку, відомий український письменник Василь Шкляр, поетеса, голова всеукраїнської ГО «Поступ жінок-мироносиць» Зоя Ружин, відома поетеса Валентина Войцехівська.
КОМЕНТАРІ
залу...ний і зелу...а два вилупки!
“Нові безпекові альянси як альтернатива світовому порядку диктатур…” – Валерій Залужний · 1 week ago
Молодці. Низький уклін за Вашу відвагу. Будьте здорові, живіть довго і щасливо.
Команда МСК "Дніпро" - володарі Кубка "Дніпро Честь" з волейболу сидячи - "ДЗВІН" · 2 weeks ago
Я бачив цю Пантеру в тому музеї.
Втонувши на Черкащині, німецький танк “Пантера” став… скарбом (Фото) · 2 weeks ago
Сподіваємось, що так)
У лісі на Черкащині знайшли таємниче поховання 1812 року · 3 weeks ago
Я хотів би поцікавитись чи буде далі розвиватись історія Залізняка ? Бо тема дуже цікава
У лісі на Черкащині знайшли таємниче поховання 1812 року · 3 weeks ago
Ё...ый карась.
Карась звинуватив переселенців, що ті не звикли платити за тепло · 1 month ago
Коли людям дозволять встановлювати автономне опалення?????
Карась звинуватив переселенців, що ті не звикли платити за тепло · 1 month ago
Ти, мудило, зарплату собі зменши, тоді і тарифи на попередньому рівні залишаться
Карась звинуватив переселенців, що ті не звикли платити за тепло · 1 month ago
а на фронті не хочешь половить ?
Скічко приїхав на Черкащину, аби порибалити з дітьми · 1 month ago
Приспати разом з шавкою.
На Черкащині собака покусав дитину, поки хазяїн тварини пив вино на лавці · 1 month ago
1600 родин? Тому дам, тому не дам? Комусь квартира, а комусь дуля з маком? Знову дерибан і хабарі? Доки буде цей совок? Маєте гроші - дайте усім інвалідам порівну. Скільки можна з них знущатися?
Ветеранам виділяють по 2,5 млн грн на купівлю власного житла · 1 month ago