В Україні започаткували експеримент з професійного навчання безробітних інформаційним технологіям. Проєкт реалізовуватимуть Мінекономіки спільно з Мінцифри та Державним центром зайнятості. Відповідне рішення ухвалено на засіданні Кабінету Міністрів.

Першим містом визначено Київ, але при успішному завершенні експерименту планується розширити його й на інші міста України.

За словами міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігоря Петрашко, Мінекономіки продовжує діяльність з допомоги громадянам знаходити роботу з конкурентною заробітною платою.

«Тепер безробітні можуть набути кваліфікацію в IT-сфері та отримати перспективну роботу. При цьому протягом навчання зберігається виплата допомоги по безробіттю», – зазначив міністр.

Учасниками експерименту стануть роботодавці з IT-бізнесу, профільні суб’єкти освітньої діяльності та зареєстровані безробітні.

Відбір закладів освіти для проведення експерименту відбуватиметься за певними критеріями. Зокрема, суб’єкти освітньої діяльності мають бути розташовані в межах Києва, проводити навчання у сфері консультування з питань інформатизації, або компʼютерного програмування, мати досвід освітньої діяльності не менше ніж п’ять років та відповідну матеріально-технічну базу.

Відбір кандидатів для проходження професійного навчання здійснюватиметься на добровільній основі з числа осіб, зареєстрованих у Київському міському центрі зайнятості.

Навчання не може тривати більше 6 місяців. А після його успішного завершення, роботодавець зобов’язаний працевлаштувати безробітного щонайменше на рік із встановленою заробітною платою у розмірі не менше двох мінімальних заробітних плат.