У спеціальних захисних костюмах відсьогодні виїжджатимуть працівники екстренки на виклики до черкащан, що мають підозру на коронавірус. Відповідний наказ видав директор установи Ігор Фесун, повідомляє Суспільне.


Фельдшер Богдан Афонасьєв одягає захисний костюм. У них відсьогодні працівники центру екстреної допомоги виїжджають на виклики до черкащан з підозрою на коронавірус, каже чоловік: “Ми збираємо анамнез в пацієнта, перше – ми вдягаємо йому маску, якщо у нього немає, збираємо анамнез, повідомляємо лікаря-консультанта, диспетчерську і транспортуємо хворого до інфекційної лікарні”.

Після передачі пацієнта медикам працівники швидкої знімають костюми і віддають їх на дезінфекцію. Такими засобами захисту забезпечена кожна бригада в області – розповідає директор обласного центру екстреної допомоги Ігор Фесун: “На всі температури або ГРВІ бригади йдуть, окрім свого спеціального одягу ще в захисному одязі. Це дасть змогу забезпечити більше безпеку бригадам і не дай Боже, на випадок, якщо на виклику буде підозра на коронавірус вони будуть повністю у безпеці”.

Зі слів Ігоря Фесуна, нині швидка отримує щодня дві сотні звернень. Тому, працівники центру екстреної допомоги просять не зловживати дзвінками на лінію 103: “На всі питання, які запитують диспетчера давайте правдиві і вичерпні відповіді, тому що це дуже важливо для розуміння вашої патології. Навіть, якщо диспетчер задає на вашу думку безглузді запитання він діє згідно із алгоритмом. Це потрібно для того, щоб визначити, яку бригаду в який час посилати з яким обладнанням і в якому спорядженні”.

Фельдшер В’ячеслав Компанцов додає, за зміну одна бригада швидкої може виїжджати на 13 викликів: “Зайвий раз не викликали швидку, якщо вона їм не потрібна! Консультувалися із сімейними лікарями , якщо немає сімейного лікаря – із диспетчерами швидкої допомоги. Звертатися лише в крайній потребі”.