На сесії Ватутінської міської ради на Черкащині було підтримано пропозицію щодо перейменування Ватутіного на Багачеве. Цю пропозицію після обговорень та консультацій з громадськістю винесла на голосування комісія з перейменувань. «За» проголосували 14 депутатів і міський голова, п’ятеро депутатів утрималися. Далі, за клопотанням міськради, перейменування Ватутіного на Багачеве розглядатиметься Черкаською обласною радою, а згодом Верховною Радою України, пишуть “Вісті Черкащини”.

Окрім того, на сесії вирішили доручити відділу культури і туризму Ватутінської міської ради та Ватутінському виробничому управлінню житлово-комунального господарства провести заходи з демонтажу та перенесення пам’ятника російському письменнику Максиму Горькому, який встановлено на території Ватутінського ліцею №1 до музейного простору. Це рішення підтримали 19 із 19-ти присутніх депутатів і міський голова Олександр Заборовець.

Днями раніше на місцевому монументі Слави, приуроченому загиблим у Другій світовій війні, змінено напис з російської мови на українську: «Ніхто не забутий».

Нині, відповідно до Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», у Ватутіному розпочато процес громадського обговорення щодо виключення з назви Ватутінського ліцею №2 сполуки «імені М.Ф.Ватутіна».

«Початок воєнних дій на сході України у 2014 році та повномасштабне вторгнення 24 лютого 2022 року поставили питання зміни найменування закладів освіти, які отримали назву на честь діячів СРСР, що були причетні до комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів. Перебіг подій показує, що видалення радянської партійної ідеології є актуальним у сучасних реаліях і прямо пов’язане з безпекою України», – зауважують у міськраді.