Завдяки антициклон «HELIDA» в атмосфері над Україною встановився потужний північний процес, який транспортує повітря з полярних широт. Сьогодні вночі Черкаси стали найхолоднішим містом в Україні, стовпчики термометрів опускалися до 21,3º морозу. А у Золотоноші на поверхні снігу знижувалася аж до 26º морозу. Середньодобові температури на 5-7º нижче норми. Повідомив головний синоптик Черкащини Віталій Постригань.

За 10 днів лютого вже випало 38-57 мм опадів, тобто 1-1,5 місячної норми, так і взагалі цьогорічна зима опадами забезпечена. Висота снігового покриву на Черкащині 19-29 см. Лише у Чигирині внаслідок переважанню дощу – 12 см. В останнє, така висота снігу на цей час була зафіксована у 2012 р., а найбільша за останні 30 років 30-40 см у 1996 р. Проте, нічого екстраординарного, оскільки на календарі зима.

Морозна погода продовжує посилювати льодові явища на водних об’єктах області. Сьогодні на ранок товщина льоду на Кременчуцькому водосховищі 15-23 см, на річках області 8-18 см.
На поточному тижні Черкащина залишається на межі антициклону із заходу та циклону зі сходу, тому значних змін у погоді не очікується. Температура вночі -18..-23º, вдень -7..-12º . На дорогах ожеледиця.

Лише 18 лютого з наближенням атмосферних фронтів північного циклону, температура підвищиться до -8..-13º впродовж доби. Часом можливий невеликий сніг. Це найбільш тривалий період холодів погоди цієї зими.

22-24 лютого прогнозуємо короткочасну інтенсивну хвилю тепла: вночі +2..-3º, вдень +3..+8º.

За попередніми оцінками, щонайменше до кінця лютого в регіоні збережеться морозна погода, а розраховувати на прихід весни можна лише у другій половині березня.