Під час монтіорингового візиту до Степанецького відділення стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання одиноких громадян, що в Канівському районі, було виявлено низку порушень. Зокрема, у приміщенні харчоблоку та в частині надання меддопомоги.

Про це інформують на сайті Уповноваженого ВРУ з прав людини.

Під час візиту з’ясовано, що відділення розташоване в окремому одноповерховому приміщенні. У ньому створено належні умови для проживання 25 осіб. Підопічні – комунікабельні та позитивні. Проте, територія відділення неогороджена, що надає можливість доступу до приміщення та майна особам з низькою соціальною відповідальністю.

У приміщенні харчоблоку виявлено порушення санітарних норм і правил. Так, на кухні була значна кількість комах, а в холодильнику виявлено посуд із залишками землі на ньому.

Моніторингова група звернула увагу на неналежну організацію роботи з надання медичних послуг і порушення права на охорону здоров’я пацієнтів. Літні люди роками не проходять поглибленого медичного огляду. Медична документація на підопічних, у тому числі 8 осіб з інвалідністю, відсутня.

Індивідуальні програми реабілітації не розроблені, внаслідок чого не виконуються рекомендації лікарів, а підопічні позбавлені права на отримання засобів реабілітації, гарантованих державою. Декларації з лікарями первинної ланки про надання медичних послуг з підопічними не укладені.