Вчителі черкаської школи №17 випікають за день до тисячі штук печива для фронту. Дотепер тут готували пиріжки з м’ясом та капустою, та спекотне літо внесло свої корективи в асортимент виробів, розповів Суспільному директор школи Дмитро Бунякін.

Аби продукти військовослужбовцям доїжджали свіжими та були безпечними для вживання, випічку готують без начинок, додаючи охолоджувальну м’яту та енергетичну суміш.

Вчителька початкових класів Олеся Космина свіжу м’яту промиває, сушить, додає цукор та подрібнює до сиропу. Ним потім заливають вівсянку, аби вона розм’якла, розповіла жінка.

“М’ята свіжа, щоб був приємний колір та аромат. Вона дає соковитість печиву. Також ми мілко подрібнюємо вівсянку, щоб воно було поживне. Тому нам потрібна тільки свіжа м’ята”, – пояснила Олеся Космина.

Вчителька інформатики Інна Бушина готувала тісто для вівсяного печива. З її слів, з одного такого замісу виготовляють до 200 штук печива, а замісів протягом дня може бути шість чи вісім. Залежить від потреб військовослужбовців, які це печиво люблять найбільше, оскільки воно високої калорійності.

“Ми готуємо енергетичне печиво на вівсянці, додаємо туди родзинки, горіхи, кокосову стружку, мигдальний порошок”, – розповіла Інна Бушина.

З перших днів повномасштабної війни тут не зупиняють виробництво м’ясних консервацій.

Нині переробляють сезонні овочі на борщову заправку, рагу, різноманітні салати. Прибиральниця Ольга Михайлова разом із колегами-волонтерами чистить від кісточок вишню та розповідає, чим займалася на цій кухні протягом останніх чотирьох місяців: “Кабачки різали, капусту, моркву, цибулю, буряк. Все це ріжемо”.

Щодня на різних ділянках шкільного харчоблока працюють 25–30 людей, розповів директор закладу Дмитро Бунякін.

“Це ті, які пройшли перевірку часом, перевірку відданості, це ті, кому ми довіряємо, тому що готувати їжу. Я повинен знати, що це буде якісно”, – пояснив директор.

За словами Дмитра Бунякіна, із завершенням навчального року батьки продовжують допомагати, несуть продукти, переказують кошти. Смаколики чекають на передовій, вздовж усієї лінії фронту, тому зупинятися вчителі не планують.