Виставку експонатів з елементами уламків ракети С-300 представили у черкаському Палаці молоді. Частину привезли волонтери із Бахмутського напрямку.

Деякі з них представлені як окремі експонати, а інші пройшли трансформацію в руках митців, розповіла “Суспільному” директорка Палацу молоді Олена Петрова.

Серед експонатів — кровоспинні турнікети, відстріляні гільзи, гранатомети та малюнки дітей.

Митець Сергій Саричев розповів, як працював над роботами:

“Ми по-різному сприймаємо війну: хтось безпосередньо на полі бою, хтось волонтерить, хтось просто переживає. Ми всі маємо різну психіку. Я намагався руйнівну енергію, яка присутня в уламках, перетворити трішки на позитив. Бо ми боремося не тому, що нам потрібно боротися, а тому, що ми хочемо, щоб наша країна була квітучою та мирною”.

Координатор виставки Олег Пугач розповів про концепцію майбутнього музею:

“Це майбутній музей уламків, ніде такого немає. Слово «уламок» ми кругом чуємо, бачимо, люди гинуть від цих уламків. Нам з передової передали купу уламків С-300 і ми спробували показати, що можна з них створити, щоб це символізувало нашу українську силу”.

Пан Олег розповів, як народжуються витвори мистецтва із залишків війни:

“Я довго розгрібав уламки і побачив у них криваву троянду. Для мене ця троянда символізує Бучу. Взяв і пофарбував червоний колір”.

Відвідувачка Ольга Стара відвідала виставку, бо там робота її доньки.

“На уроці вчителька їм сказала, що потрібен малюнок. Вона обрала, вчителька схвалила. Результат мені сподобався”.

Виставка діятиме упродовж місяця.