Державне замовлення за освітнім ступенем «Бакалавр» в 2020 році складає 84 600 місць. Окрім того, обсяг держзамовлення за освітнім рівнем «Магістр» (магістри медичного, фармацевтичного, ветеринарного спрямування) на основі повної загальної середньої освіти складає 6 040 місць. Про це повідомили у Міністерстві освіти і науки, пише профільний сайт Освіта.UA.

За інформацією відомства, цього року державне замовлення на підготовку бакалаврів збільшено на 5,9%.

«У 2020 році збільшилась кількість випускників 11-х класів на 11%, у порівнянні із 2019, тож і державне замовлення на бакалаврів та магістрів на основі повної загальної середньої освіти було відповідно збільшено», – повідомив гендиректор директорату вищої освіти та освіти дорослих Олег Шаров.

Державне замовлення на підготовку бакалаврів у вишах, що належать до сфери управління МОН, збільшено зокрема на такі галузі технічного та освітнього профілю, як:

інформаційні технології – на 39,9%;
механічна інженерія – на 13,3%;
електрична інженерія – на 11,6%;
виробництво та технології – на 11,1%;
гуманітарні науки – на 10,8%;
хімічна та біоінженерія – на 10,0%;
електроніка та телекомунікації – на 10,0%;
аграрні науки та продовольство – на 9,1%;
математика та статистика – на 8,8%.
Водночас зменшено обсяг державного замовлення для бакалаврів на ті спеціальності, кількість випускників яких на ринку праці відчутно переважає потребу. Зокрема:

сфера обслуговування – на 47,4%;
журналістика – на 30,3%;
управління та адміністрування – на 24,0%;
право – на 17,6%;
соціальні та поведінкові науки – на 11,6%;
міжнародні відносини – на 6,3%.
Обсяг держзамовлення за освітнім ступенем «Магістр» на основі освітнього рівня бакалавра становить у 2020 році 45 тисяч місць.

«Держзамовлення на магістрів на основі освітнього рівня бакалавра цього року менше від минулого, що пов’язано зі зменшенням обсягу випуску бакалаврів, але потрібно віддати належне керівництву МОН, яке змогло відстояти збільшення таких місць у порівнянні з проектними цифрами постанови», – зазначив Олег Шаров.

Цього року на аспірантуру та докторантуру державне замовлення складає 4 288 та 431 місць відповідно.

Загалом же держава виділила кошти на підготовку 176 тисяч фахівців, наукових та науково-педагогічних кадрів у закладах вищої освіти та наукових установах.