Влітку Міністерство охорони здоров’я погодило будівництво 23 лікарських амбулаторій в селах на Черкащині, пише “Інфоміст”.
Медичні заклади будуть зведені у 17 районах нашої області. Відразу чотири побудують в Уманському районі, три – в Жашківському, дві – в Черкаському, всім іншим районам дістанеться по одній амбулаторії. Роботи мають бути завершеними вже навесні наступного року.

На сьогодні тендери оголошено по всіх об’єктах. На 8 з них процедура вже доходить до свого завершення: пропозиції переможців акцептовано замовником і невдовзі з ними мають підписати договори. Сьогодні аукціони пройдуть ще по 7 об’єктах. Ще по 8 – торги заплановано на початок грудня.
Умовно диференціюємо об’єкти за статусом закупівлі.
Пропозиції уже розглянуті
Село Тальянки, Тальнівський район.
Орієнтовна вартість – 7,48 млн грн. Роботи мають бути виконаними до травня наступного року.
На аукціоні найдешевшу пропозицію подало товариство «Літос» – 7,46 млн грн. 29 листопада замовник повідомив про намір укласти договір з переможцем.
Набутівська ОТГ, Корсунь-Шевченківський район.
Орієнтовна вартість – 7,34 млн грн. Роботи мають бути виконаними до травня наступного року.
Аукціон виграла ТОВ фірма РАСАВА із пропозицією у 7,32 млн грн. 29 листопада повідомлено про намір укласти договір.
Село Розшіки, Христинівський район.
Орієнтовна вартість – 5,6 млн грн. Дедлайн робіт – до березня 2019 року.
Замовник відхилив дві дешевші пропозиції і повідомив про намір укласти договір із ТОВ ГРИФОН ГРУП (пропозиціє 5,57 млн грн). Учасник ФОП Рильський, пропозиція якого була відхилена, подав скаргу до АМКУ і очікує на рішення комітету.
Село Будище, Черкаський район.
Орієнтовна вартість – 5,6 млн грн. Роботи мають бути виконані до березня наступного року.
Замовник відхилив дешевшу пропозицію від ТОВ «Черкасизалізобетонстрой» і акцептував ПМ-Арсенал – 5,59 млн грн.
Село Жаботин, Кам’янський район.
Орієнтовна вартість – 5,53 млн грн, дедлайн робіт – березень 2019-го.
26 листопада акцептовано пропозицію СК РЕСТАЛ – 5,53 млн грн.
Соколівська ОТГ, Жашківський район.
Орієнтовна вартість – 5,53 млн грн, дедлайн робіт – березень 2019-го.
Найдешевшу пропозицію подало ТОВ ГРИФОН ГРУП – 5,5 млн грн. 26 листопада замовник повідомив про намір укласти договір із переможцем аукціону.
Село Червоний Кут, Жашківський район.
Орієнтовна вартість – 5,6 млн грн. Роботи повинні бути завершеними до березня наступного року.
Замовник акцептував пропозицію переможця аукціону ТОВ ГРИФОН ГРУП – 5,57 млн грн.
Село Пугачівка, Жашківський район.
Орієнтовна вартість – 5,6 млн грн. Роботи повинні бути завершеними до березня наступного року.
Повідомлено про намір укласти договір із ТОВ ГРИФОН ГРУП – 5, 57 млн грн.
Отже, із 8 завершених аукціонів на будівництво амбулаторій половину виграло товариство ГРИФОН ГРУП (загальна вартість – більше 22 мільйонів гривень). Фірма зареєстрована в Києві і має статутний капітал в тисячу гривень. Директором та бенефіціаром товариства є житель Донецька Д’яченко Андрій Віталійович. Він також є засновником або керівником низки підприємств із донецькою пропискою.
У жовтні та листопаді цього року товариство ГРИФОН ГРУП також виграло аукціони на будівництво амбулаторій у Миколаївській, Запорізькій, Рівненській, Полтавській областях.
Щодо інших переможців. ПМ-Арсенал – відомий в області підрядник. Зокрема, підприємство займається відновленням черкаського драмтеатру після пожежі та реконструює ОСДЮСШ. СК РЕСТАЛ – також місцевий підрядник, що будує, зокрема, споруди для очищення побутових стічних вод смт. Ірдинь, реконструює гуртожиток для військовослужбовців СБУ.
ТОВ ЛІТОС – фірма з київською реєстрацією. Цієї осені підприємство уклало відразу 7 угод на будівництво амбулаторій в Полтавській області, також виконує аналогічні об’єкти в Рівненській та Запорізькій областях.
ТОВ фірма РАСАВА – товариство, прописане в Корсуні-Шевченківському.
Аукціон починаються сьогодні
Медведівська ОТГ, Чигиринський район.
Орієнтовна вартість – 7,42 мільйона гривень.
Село Почапинці, Лисянська ОТГ.
Орієнтовна вартість – 5,47 млн грн.
Бобрицька ОТГ, Канівський район.
Орієнтовна вартість – 5,6 млн грн.
Село Сунки, Смілянський район.
Орієнтовна вартість – 5,67 млн грн.
Село Юрківка, Звенигородський район .
Орієнтовна вартість – 7,42 млн грн.
Село Ярошівка, Катеринопільський район.
Орієнтовна вартість – 5,6 млн грн.
Степанківська ОТГ, Черкаський район.
Орієнтовна вартість – 5,67 млн грн.
Аукціони по цих об’єктах стартують сьогодні, 30 листопада. Згідно з документами, роботи по будівництву амбулаторій мають бути завершеними навесні наступного року.
Триває період подання пропозицій
Село Вербівка, Вільшанська ОТГ, Городищенський район.
Орієнтовна вартість – 5,6 мільйонів гривень
Село Антонівка, Шполянський район.
Орієнтовна вартість – 5,6 млн грн.
Паланська ОТГ, Уманський район.
Орієнтовна вартість – 7,48 млн грн.
Дмитрушківська ОТГ, Уманський район.
Орієнтовна вартість – 7,48 млн грн.
Ладижинська ОТГ, Уманський район.
Орієнтовна вартість – 7,48 млн грн.
Село Бабанка, Уманський район.
Орієнтовна вартість – 7,48 млн грн.
Степанецька ОТГ, Канівський район.
Орієнтовна вартість – 7,48 млн грн.
Село Благодатне, Золотоніський район.
Орієнтовна вартість – 7,3 млн грн.
Аукціони по амбулаторіях у Вербівці та Антонівці відбудуться 10 грудня, по всіх інших об’єктах – 3 грудня.
Проектно-кошторисна документація
На замовлення департамент містобудування, архітектури, будівництва та житлово-комунального господарства Черкаської ОДА проектно-кошторисна документація по об’єктах розробляється протягом листопада-грудня цього року.
Орієнтовна вартість по всіх об’єктах становить 220-290 тисяч гривень.
11 договорів на виготовлення ПКД на суму близько 2,35 млн грн замовник уклав із ПП «Техбуднагляд». Найдорожчим виявився проект для амбулаторії в Степанцях, що на Канівщині. Він заважив на 256 тисяч гривень.
9 договорів на 1,6 мільйона гривень замовник уклав товариством «Техбуднагляд Плюс». Вартість договорів становить 170-180 тис. грн.
3 договори на 680 тисяч гривень в департаменті ЧОДА підписали з підприємцем Олександром Ільченком.
Роботи по виготовленню ПКД мають бути завершеними до кінця цього року.
***
Артур Чемирис, активіст “Дозорро”-спільноти:
“З точки зору закупівель питань до Замовника немає. На відміну від інших областей в Черкасах дотримано законності, оголошено окремі торги на кожен об’єкт. В той же час перші аукціони опосередковано свідчать про можливу змову учасників закупівель і відсутність реально економічної конкуренції між ними. Є чітко сформовані пари учасників, які без боротьби розіграли об’єкти між собою. Проте зараз головне – якість виконаних робіт, наскільки вдасться забезпечити дотримання будівельних норм та стандартів взимку – питання риторичне”.
Зазначимо, що загалом Уряд планує побудувані по країні 512 такий амбулаторій. Найбільше зведуть таких закладів у Львівській області – 47. Наказом Мінрегіону затверджено фінансування проектів будівництва амбулаторій на загальну суму 2,7 млрд гривень по всім областям України.

КОМЕНТАРІ