Не дивлячись на цілком достатні вологозапаси грунту у вересні, сівба озимини все ж проводилася досить повільно. Як наслідок, фазовий розвиток посівів, на сьогодні, на рівні попереднього року – це тоді коли в період сівби спостерігалася засуха. Повідомляють в обласному гідрометцентрі.

За спостереженнями метеостанцій, на площах із озимими культурами засіяними до 20 вересня (близько 25 %) рослини досягли оптимальної для перезимівлі фази кущіння. На посівах 3-ї декади вересня – першої декади жовтня, відмічалося утворення сходів, 3-го листка, вузлових коренів. Стан всіх посівів оцінювався як добрий. На більш пізніх посівах – сходи відсутні.
Для безпечної перезимівлі рослинам необхідно щоб сформувався вузол кущіння, який знаходиться на глибині 3 см і щоб сформувалося від 3 до 5 стебел, які весною дадуть урожай.

За прогнозом синоптиків, природа дає посівам останній шанс. Повернення теплої погоди подовжить період осінньої вегетації та дозволить озимим посівам, посіяним до 25 вересня – це практично 40 % від засіяних площ, розкущитись, а посіяним після 20 жовтня шансів для появи сходів немає.