В цьому році зима на Черкащину увірвалась незвично рано, принісши із собою основні атрибути – морози та сніг. Не бракувало і відлиг, пише у “Фейсбук” керівник Черкаського обласного Гідрометцентру Віталій Постригань.

За попередній період, мінімальна температура повітря 3 грудня становила 20° морозу, максимальна температура 4 грудня 5° тепла. Найбільша висота снігу в області теж спостерігалась на початку грудня і становила 22 см в центральних районах області. В період відлиг спостерігався і дощ. Грунт слабко сцементований, подекуди відтавав повністю і талі води добре ним поглиналися, насичуючи вологою.

“За такої погоди перезимівля проходить без ускладнень. В період морозів грунт від охолодження захищав сніг і мінімальна температура грунту на глибині вузла кущіння озимих культур нижче 5° морозу не опускалась, не створюючи загрозу для перезимівлі. Відлиг хоч і було багато, але рівень температури не дозволив рослинам відновити вегетацію. Але ж більша частина зими ще попереду і стан посівів в значній залежності від погодних катаклізмів”, – зазначив він.

За прогнозом синоптиків, в найближчі 10 днів характер погоди на Черкащині залишиться мінливим, проте без загрози для зимуючих культур. Після потепління з невеликими опадами у вигляді мокрого снігу та дощу, 11-12 грудня очікуються чергові снігопади, а за ними незначне похолодання.