У цьому році  на 19-ти адміністративних територіях зареєстровано 62 випадки сказу. Із них 5 (8,0%) – серед диких звірів, серед собак -15 (24,2%), котів – 29 (46,8%). Найбільшого поширення ця інфекція набула у Черкаському, Смілянському, Катеринопільському, Канівському та Золотоніському районах.

Про це інформують в ДУ “Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України”.

За антирабічною допомогою в травматологічні кабінети з приводу нападу тварин (собаки, коти, тхір, білка тощо) звернулося 1034 особи, з яких 276-ти призначено профілактичне лікування.

Для попередження зараження цією страшною хворобою необхідно уникати контакту з невідомими та хворими тваринами. Особливу небезпеку в поширенні сказу відіграють укуси дикими хижаками, летючими мишами, котами і собаками. Поява диких звірів у денний час в населених пунктах або на господарських об’єктах – це неадекватна поведінка, що є проявом захворювання на сказ.

Якщо медицина ще не може вилікувати хворого на сказ, то з попередженням виникнення цієї хвороби вона успішно справляється шляхом проведення щеплень особам з підозрою на можливе зараження вірусом сказу.

Для попередження захворювання на сказ при укусах тваринами необхідно:

– негайно поверхню рани рясно промити водою з милом, краї рани обробити спиртом або настоянкою йоду;

– негайно звернутися за медичною допомогою до місцевого медичного працівника;

– сприяти проведенню 10-денного ветеринарного нагляду за твариною, що нанесла укус, якщо вона жива і відома;

– невідкладно прийняти повний курс щеплень проти сказу, якщо такий був призначений.

Протипоказань проти щеплень немає, їх можна робити немовлятам, вагітним жінкам, старим людям. Препарати для щеплень виділяються безоплатно.

Останній випадок захворювання на сказ людини в області зареєстровано у липні 2003 року у Звенигородському районі. За медичною допомогою батьки дитини, яка була покусана бродячою кішкою, не звернулися, через що необхідні щеплення не були проведені і дитина померла.