Щороку, в останню п’ятницю липня своє професійне свято відзначають владики і охоронці комп’ютерних мереж – системні адміністратори.

У наш час такі фахівці є затребуваними на ринку праці, а професія користується попитом серед роботодавців.

Системний адміністратор (або IT-адміністратор) — це фахівець, який підтримує правильну роботу комп’ютерної техніки і програмного забезпечення, а також відповідає за інформаційну безпеку організації.

На сьогоднішній день практично будь-яка організація, або має в своєму штаті системного адміністратора, або передає на аутсорсинг свою ІТ-інфраструктуру спеціалізованим компаніям.

Професія системного адміністратора має свої переваги на ринку праці: затребуваність, гідний рівень заробітної плати, відносна автономність, самостійність у прийнятті рішень, переважно вільний графік роботи, постійне підвищення рівня освіти. Успішний початківець системний адміністратор в майбутньому може претендувати на посади фахівця з інформаційної безпеки, керівника ІТ-відділу тощо.

Сфера працевлаштування системного адміністратора у ІТ-компаніях та всюди, де є локальна мережа. Це може бути маленька туристична фірма, що користується послугами системного адміністратора, який не працює в них постійно, а може бути великий банк із власним ІТ-відділом.

Для фахівців  ІТ- технологій  обов’язкова наявність вищої технічної освіти, бажано в галузі комп’ютерних систем, інформаційних технологій, або прикладної інформатики.

Здобути технічну освіту в галузі комп’ютерних систем, інформаційних технологій, або прикладної інформатики в регіоні можна у Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького та Черкаському державному технологічному університеті.

Слід зазначити, що з початку поточного року від роботодавців Черкащини надійшло майже 50 вакансій «інженера–програміст», «програміста системного» та «адміністратора системи», з них, за сприяння обласної служби зайнятості укомплектовано 30 вакансій.

У переважній більшості вакансії системного адміністратора надходили від виконавчого комітету Тальнівської міської ради, Управління соціального захисту населення Катеринопільської районної державної адміністрації, ТОВ «Пуск», ТОВ «Сміла-тепло-2017», приватних підприємців Олександра Кохана, Михайла Гусєва та інших.

Що стосується громадян, які шукали роботу за цією професією, то таких за цей період було 170 осіб. На сьогоднішній день на обліку служби зайнятості перебуває 67 безробітних.

Рівень заробітної плати серед заявлених вакансій в середньому становить 5-10 тис. грн. Але заробітна плата на різних підприємствах, в установах та організаціях може значно різнитися. Усе залежить від завдань, які ставлять перед системним адміністратором і від усвідомлення керівництвом важливості цієї посади на підприємстві.

Відділ інформаційної роботи ОЦЗ