З 1 липня всі рибалки-любителі можуть спокійно займатися збиранням (добуванням) раків, не порушуючи нерестову заборону. Про це інформує Черкаський рибоохоронний патруль.

Так на водоймах загального користування, окрім придаткових, де до 10 липня ще триватиме нерестова заборона, рибалити дозволено на умовах, передбачених Правилами любительського і спортивного рибальства.

ЛОВ РАКІВ ДОЗВОЛЕНО:

раколовкою -“хапкою” з діаметром не більше 70 см і вічком не більше 22 мм, волосінню з приманкою і рогаткою;
одній особі за одну добу перебування на водоймах загального користування 30 раків, на водоймах, закріплених за громадськими об’єднаннями, а також на тих, де впроваджене платне рибальство, – 50 штук;
мінімальним розміром не меншим ніж 10 см.
Заборонено вилов раків у темну пору доби, пізніше години від заходу сонця та раніше години до його сходу, зі застосуванням підсвічування.

Використання заборонених знарядь лову є грубим порушенням правил рибальства за яке передбачено штраф до 680 грн, з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника та незаконно добутих водних біоресурсів чи без такої.

Крім штрафу, порушник також має сплатити збитки за кожного незаконно виловленого рака у розмірі – 3 332 грн.

Якщо ви помітили порушення правил рибальства, черкащан просять невідкладно повідомляти на “гарячу лінію” рибоохоронного патруля: (063) 896-65-93 , (0472) 31-02-76.