На Черкащині поновили набір на військову службу за контрактом. Хто може підписати контракт та що для цього потрібно Суспільному розповів начальник відділу рекрутингу та комплектування Черкаського обласного ТЦК Сергій Щепак.

Згідно із законом, під час дії воєнного стану призов на строкову військову службу заборонено, розповів Сергій Щепак. Тому від початку повномасштабної війни до військової служби залучали лише за мобілізацією.

“Але виявилося, що є значна кількість людей, які виявили бажання захищати нашу державу під час повномасштабного вторгнення Росії. Тому згідно з розпорядженням Генштабу дозволили призов громадян України, які перебувають на військовому обліку, з-поміж призовників від 21 до 27 років”, — зазначив начальник відділу.

Призовний вік в Україні — від 18 до 27. Однак нині на контракт набиратимуть із 21 року, уточнив Сергій Щепак. Набирають людей виключно до бойових частин, а саме до сухопутних військ, десантно-штурмових військ, сил ООС, морської піхоти та ВМС, а також повітряних сил.

Їх призивають виключно за погодженням Генштабу та через проходження навчальних центрів.

“Людина має звернутися до центру ТЦК, де вона стоїть на обліку. Там їй розкажуть, що потрібно зробити і які документи підготувати. Кандидат проходить ВЛК, психологічний відбір, а після цього йде погодження у Генштабі. Коли надходять списки погоджених, за окремим розпорядженням та з оформленою справою їх направляють у навчальний центр”, — пояснив Сергій Щепак.

У навчальних центрах, додав він, контрактники опановують спеціальність, і вже звідти їх направляють у військові частини для виконання бойових завдань.