572 об’єкти природно-заповідного фонду фактичною площею понад 70,2 тис. га розташовані на Черкащині. Серед них  23 – загальнодержавного та 549 – місцевого значення. Загалом 3,4% території області займають саме об’єкти природно-заповідного фонду. Розповіли у пресслужбі обласної ради.


Це, зокрема, Канівський природний заповідник, дендрологічний парк “Софіївка”, Черкаський зоологічний парк, регіональний ландшафтний парк “Трахтемирів”, 244 заказники, 203 пам’ятки природи, 66 парків-пам’яток садово-паркового мистецтва, 52 заповідні урочища.

Віднедавна Черкащина має і свій національний природний парк «Холодний Яр». Це реліктовий лісовий масив у центрі України. Його територія складається із цінних земель, де зосереджено близько 150 унікальних історичних, археологічних, культурних, природних об’єктів, що потребують збереження та охорони.

У Холодноярських лісах збереглися залишки кількох древніх городищ та руїни підземних церков і печер. Тут зафіксоване зростання видів рослин, що занесені до Червоної та Зеленої книг України. Визначним є також те, що територія парку входить до Смарагдової мережі Європи (UA000026 Kholodnyi Yar).

Сьогодні, 7 липня, працівники природно-заповідної справи відзначають своє професійне свято. Щиро вітаємо і дякуємо за збереження природних багатств Черкащини.

Зауважимо, що працівники ПЗФ нашої області не лише бережуть унікальну флору і фауну від зазіхань людини, а й вступили до лав ЗСУ та захищають Україну від російської навали.