Радіаційна обстановка на території Черкаської області стабільна. Про це Суспільному повідомив начальник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

У містах, де розташовані метеостанції, впродовж червня 2020 року добові значення радіаційного фону коливались в межах 10–18 мікрорентген за годину (мкр/год). Одноразове значення у 18 мкр/год було зафіксоване у місті Черкаси. Найнижчі рівні гамма-фону у 10-11 мкр/год в основному спостерігались у містах Золотоноша (23 день), Чигирин (12 днів) та Черкаси (9 днів).

blank

Середні значення гамма – фону за червень були такими:

11 мкр/год – у місті Золотоноша;
12 мкр/год – у місті Чигирин та с. Озірна Звенигородського району;
13 мкр/год – у містах Жашків, Канів, Сміла та Канів.
За оцінками фахівців, діапазон природного фону гамма-випромінення для території України може коливатись у межах 4–25 мкр/год. так, найвище середнє значення гамма-фону за червень на метеостанції Чорнобиль становить 20 мкр/год, а максимальне значення – 22 мкр/год.

За даними метеостанції у м. Черкаси, щільність випадань з атмосфери на поверхню землі техногенного радіонукліду цезію – 137 ще дещо перевищує доаварійний рівень (0,12 бк/м 2 до аварії на ЧАЕС), а вміст стронцію 90 знаходиться в межах значень 0,1 – 0,4 бк/м 2 за квартал. Ці значення менші за доаварійний рівень.