Розгортають намети, чепурять байки та монтують сцену. Мотофестиваль “Тарасова гора”, що відбувається щороку під Черкасами, в перший день зібрав двісті учасників, розповів Суспільному організатор заходу Ашот Арушанов.

blank

Цьогоріч на фестиваль приїхали байкери не тільки з України, а й Білорусі, Литви та Іспанії. Ще триває заселення, а вже увечері 4 червня будуть ретро-перегони, змагання та виступи музичних гуртів.

Байкери на фестиваль “Тарасова гора” з’їжджаються до села Свидівок, що на Черкащині. Там розгортують наметове містечко.

Мотоцикліст з міста Ізюм Харківської області Богдан Гнідовський розповів, що збиратися на “Тараску” починають ще з зими, коли на дворі лежить сніг: “Коли взимку лежить сніг, дуже холодно, ми збираємося в нас у гаражі і починаємо балакать: ех шо там із «Тараскою», коли їдемо… А скільки буде людей, скільки буде мотиків, а шо беремо?..”

Харківчанин Богдан Гнідовський “Тараску” називає стартом байкерського сезону. Бо надалі його залізного коня чекають інші міста України та зарубіжжя: “Потім ми їдемо до Туреччини через Болгарію, Угорщину, із «Тараски» ми їдемо на захід, по горам їдемо”.

Дві тисячі кілометрів здолало подружжя з Білорусі до фестивалю. Ксенія та Єгор відвідують його восьмий рік поспіль: “Діти виросли, треба чимось займатися. І це нас обох захопило. Мотоцикл – це, звісно не машина. Це таке єднання з природою. Їдеш, усе бачиш навколо”.

Лілія Грицайло на заході вперше. Жінка народилася та виросла в Києві, а 20 останніх років проживає в Іспанії: “Я байкерка із 13 років. Я сіла на свій перший байк мотокроса у 13 років. а в 16 я вже мала свою Яву і їздила на ній 10 років із задоволенням. А вже в Іспанії купила собі байк і їжджу по всьому світу”.

В Україну тиждень тому вирішила прилетіти, а не їхати. Байк для фестивалю Лілії дав товариш: “Сказав: ти приїдеш, прилетиш, і маєш байк. І я кажу: я їду на Тараску. Бо це вперше в моєму житті. Я багато чула, дивилася відео. Я дуже хотіла приїхати сюди й побачити”.

На фестивалі нині готуються до концертів, у програмі також ретроперегони, чемпіонат з риболовлі та спортивні змагання. А в суботу – одруження байкерських пар, розповів організатор заходу Ашот Арушанов: “Людям це потрібно. Це справа мого життя: я роблю це 19 років, починаючи із 2002. Коли вперше зустрілися в Каневі. Раз зібралися, два зібралися. Потім нас стало багато для Канева, і переїхали ми під Черкаси”.

Додаткових обмежень через карантин, зауважив Ашот Арушанов, не вводили, бо територія бази відпочинку дозволяє дотримуватися дистанції.