У селищі Стеблів, що на Звенигорощині, кіт “збирає” на бронежилети для Збройних Сил України. Автором ідеї став Вадим Хоруженко, який нині живе в селищі. З перших днів повномасштабного вторгнення чоловік займається благодійною діяльністю, пише “Вичерпно“.

Кіт живе біля місцевої церкви. Клички у нього немає. Місцеві жителі часто підгодовують кота смачненьким.

“Нещодавно хтось із картонної коробки зробив коту будку. Моя дружина запропонувала змайструвати для нього міцний будиночок із дошок і пінопласту. Біля хатинки ми поставили банку, щоб він збирав гроші на ЗСУ. Проте в той день хтось вкрав банку. Кіт є, будка є, табличка є, а банки нема. І ось, нещодавно, ми вирішили перевірити, чи ночує кіт в цьому “домі”. Кота ми там не знайшли, проте під подушкою, дрібняком, знайшли близько 100 гривень”, – розповів Вадим.

blank

Гроші, які “задонатили” коту, підуть на проєкт Вадима “Поліські броніки”, який створив він разом із колегою. Вони виготовляють захист для військових – бронежилети четвертого класу захисту та розвантажувачі.

“Ми ще жодного разу не продали бронежилета. Адже тим, хто хоче купити, ми кажемо, що ви можете задонатити на наступні бронежилети ту суму, яку вважаєте потрібною”, – сказав чоловік.

У 2022 році в межах проєкту виготовлено 800 бронежилетів. Їхня вага 9 кілограмів, замість 17.

blank

– У нас дуже багато отримувачів у різних куточках України. Іноді ми пересилаємо поштою, іноді – власними силами, – сказав він.
Допомагають у зборі коштів нотаріуси Житомирщини, друзі із-за кордону, пересічні громадяни та тепер стеблівський кіт.