У межах щоденного моніторингу якості та безпечності питної води ДУ “Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України”  за період з 17 до 21 червня 2024 року із джерел та мереж централізованого водопостачання відібрано та досліджено 119 проб питної води за мікробіологічними та 80 проб за санітарно-хімічними показниками.

Із них встановленим нормативам не відповідали 2 (2,5%) проби за санітарно-мікробіологічними показниками (загальні коліформи) на водогоні Городищенської територіальної громади та у 2 пробах за органолептичними показниками на водогонах Звенигородської та Ватутінської територіальних громад.

Про результати досліджень поінформовано Головне управління Держпродспоживслужби в Черкаській області,  голів зазначених територіальних громад, яким направлені відповідні пропозиції власникам водогонів щодо проведення необхідних профілактичних заходів.

Будь-яких ускладнень санітарно-епідемічної ситуації, спалахів інфекційних захворювань, пов’язаних із питною водою та питним водопостачанням, на території області не зареєстровано.

Щоденний моніторинг якості та безпечності питної води в області триває.