У Ротмістрівській територіальній громаді готуються до опалювального сезону. Станом на початок вересня 2023 року замінили котли, придбали деревину та утеплили укриття. Нині дрова завозять до місцевого дитячого садочка, повідомив Суспільному голова громади Володимир Ховайба.

Центр громади – Ротмістрівка. Це вісім шкіл, дев’ять садочків, дві амбулаторії, фельдшерсько-акушерські пункти, будинки культури, клуби та бібліотеки, розповів голова громади. Попри те, що надворі плюс двадцять шість, як ці будівлі зігріти у холоднечу, думати почали ще з весни:

“Там котли міняли, там ремонт котлів робили. Зараз приходить комісія для обстеження цих котлів”.

Найважливіше завданням, пояснив Володимир Ховайба, підготувати до зими заклади освіти.

Дитадок, куди завозять дрова, відвідують понад тридцять дітей, розповіла його директорка Олександра Габиць:

“Якщо температура середньодобова нижче восьми градусів, ми не чекаємо чисел, а починаємо опалювальний сезон. У нас тут новий твердопаливний котел, який опалюється дровами. Нам його вистачає”.

Також у садку зробили укриття. Завдяки йому, діти та персонал мають місце, де можна заховатись у разі повітряної тривоги, пояснила пані Олександра. Стіни розмалювали самі ж вихователі з батьками. Аби діти й тут не мерзли встановили електричні обігрівачі:

“Ввімкнути обігрівачі і буде досить комфортна температура для дітей”.

Як розповів голова Ротмістрівської громади, всі заклади вони перевели на альтернативні види опалення без газу:

“Тобто на деревину, на вугілля. 500 кубів нам буде завезено, проплачено. Половину уже завозять”.

Місцеву ж амбулаторію опалюватимуть електроенергією. Тут встановлені обігрівачі, додала сімейна лікарка Лариса Стельмащук:

“Як не відключали світло, то було нормально. Не скажу, що шикували, але було нормально. А як вимикали світло, то всі мерзли. Як ідуть діти, то підключали обігрівачі. Загалом, нам оцієї батареї хватає”.

У решти закладів, як от у бібліотеках чи будинках культури, за потреби працівники теж вмикають обігрівачі, розповів голова громади. Попри складнощі попереднього опалювального сезону не мерзли. Впоратися планують і цьогоріч:

“Ми не переживаємо, як і той рік і цей рік – все буде нормально”.