Неймовірний старовинний (козацький) цвинтар є у селі Залізнячка, на Черкащині. Про нього розповідає “Україна Інкогніта“.


З цього села родом Максим Залізняк, тут були поховані його рідні. Місцеві кажуть, що у лісі була могила самого Залізняка – чи то він на старість повернувся у село, чи його тіло привезли. У лісі дійсно є таємнича могила, але то поховання жінки, можливо дружини Залізняка. Місцеві мешканці розказали, що там поряд була ще одна могила, яку зруйнували в радянські часи а надгробок кудись вивезли…

На старовинному цвинтарі Залізнячки більшість хрестів і плит датуються 19 століттям, але на значній частині епітафії розібрати важко, або їх вже взагалі стерло часом. Місцеві мешканці кажуть, що точно є надгробки 18 століття – просто ми погано шукали. Можливо, адже всього хрестів та кам’яних плит на цьому цвинтарі близько двох сотень.

blank

На старій (козацькій) частині цвинтаря не ростуть дерева. Хоча навколо буяють. Дехто із міцевих каже, що то характерники заговорили, а ботаніки припускають, що цвинтар закладався, коли тут був цілинний степ – там росте древня степова рослинність, агресивніша за деревні рослини. Ну і шар дернини сформований тисячоліттями степу, дуже потужний. Цвинтар потребує суттєвих досліджень ботаніками…

З усіх боків унікальна річ – старовинний цвинтар у Залізнячці. Але він не включений в реєстр пам’яток – для нашої держави він не пам’ятка. Вже зібрано пакет документів, домовлено із місцевою владою аби включити неймовірний цвинтар у реєстр, і це буде прецедент – нашу історичну пам’ять потрібно рятувати.

blank

blank

blank

blank

blank

blank