Попри активні воєнні дії в нашій державі, органи прокуратури продовжують докладати всіх зусиль для виконання одного з основних своїх завдань – боротьби із злочинністю, в тому числі поширення злочинного впливу в суспільстві. Повідомили у пресслужбі обласної прокуратури.


Зокрема, за процесуального керівництва Черкаської обласної прокуратури повідомлено про підозру 26-річному чоловіку, який утримується в місцях несвободи, за вчинення злочину, передбаченого ч. 2 ст. 255-1 КК України (встановлення та поширення злочинного впливу в суспільстві).

Так, слідством встановлено, що протягом останнього року чоловік, відбуваючи покарання у виді позбавлення волі, був «призначений» в статус кримінального авторитету, уповноваженого наглядати за дотриманням загальноприйнятих у злодійських колах правил поведінки, тобто виконував роль «смотрящего» серед інших осіб, які утримувались в установі виконання покарань, організовував незаконне придбання, зберігання з метою збуту, а також передачу в установу виконання покарань особливо небезпечного наркотичного засобу.

Після отримання злочинного статусу «смотрящего» він особисто та через довірених осіб, здійснював збір та розподіл коштів, забезпечував наповнення «злодійської каси», матеріальну підтримку осіб, які відбувають покарання у виправній установі.

Наразі досудове розслідування за вказаним фактом триває.

Довідково: ч. 2 ст. 255-1 КК України передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк від дев’яти до п’ятнадцяти років з конфіскацією майна або без такої.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.