За процесуального керівництва прокурорів Уманської окружної прокуратури скеровано до суду 2 обвинувальні акти за фактами поширення матеріалів, які містять виправдовування, визнання правомірною та заперечення збройної агресії російської федерації проти України, а також глорифікацію її учасників. Інформує пресслужба обласної прокуратури.


За версією слідства жителі Уманського району на власних сторінках в забороненій соціальній мережі “Одноклассники” поширювали матеріали, у яких висловлювали сум з приводу загибелі військових загарбників, звеличували їх псевдоподвиги та схвалювали політику держави-агресора.

Дії вказаних осіб кваліфіковано за ч. 2 та ч. 3 ст. 436-2 Кримінального кодексу України.

На цей час вироком Маньківського районного суду Черкаської області 65-річну маньківчанку засуджено до покарання у виді 2 років позбавлення волі із звільненням від відбування покарання іспитовим строком 2 роки.

Кримінальне провадження стосовно 56-річного жителя Уманського району перебуває на розгляді в Уманському міськрайонному суді.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.