20 червня – останній день нерестової заборони на Кременчуцькому водосховищі. Про це повідомляє Черкаський рибоохоронний патруль.

“Тепер всі рибалки-любителі зможуть спокійно займатися риболовлею, адже встановлені на нерестовий період заборони та обмеження любительського і спортивного рибальства – знімаються. Тому рибалити дозволено на загальних умовах, передбачених Правилами любительського і спортивного рибальства”, – йдеться в повідомленні.

Рибоохоронці нагадують, яких правил таки треба дотримуватись:

  • дозволений вилов вудками усіх видів, із загальною кількістю гачків не більше п’яти на рибалку та спінінгом з блешнею;
  • добова норма вилову риби становить 3 кг (або трофей);
  • мінімально допустимі розміри риби, які дозволені до вилову: сом – 70 см, судак – 42 см, щука – 35 см, лящ – 32 см, короп – 25 см, лин – 20 см тощо (повний перелік читайте ТУТ).

“По 30 червня ще триває нерестова заборона на вилов (добування) раків у всіх водоймах Черкащини. Також до 10 липня триватиме заборона на здійснення лову в придаткових водах”, – додають у патрулі.

Зауважимо, Черкаською обласною військовою адміністрацією від 02.04.2022 року № 131 на водних об’єктах Черкащини забороняється навігація для маломірних (малих) суден, моторних суден, прогулянкових, вітрильних, спортивних, швидкісних суден, суден флоту рибної промисловості, водних мотоциклів і засобів розваг на воді на період воєнного стану. Окрім того, розпорядженням з 4 квітня забороняється промисловий та любительський і спортивний вилов водних біоресурсів на водоймах Черкаської області.

Виключенням є любительське рибальство в межах населених пунктів та в місцях, визначених органами рибоохорони.

Прийняте розпорядження діятиме до завершення військового стану.