На перехресті вулиць Гагаріна та Захисників Азовсталі (колишня назва – Сержанта Смірнова) в Черкасах облаштовують круговий рух, пише сайт “Про все“.

Облаштування перехрестя відбувається в межах проєкту реконструкції вулиці Гагаріна, який був погоджений ще в 2020 році.

– Проєктом передбачена організація перехрестя з рухом по колу на прикладі, як зроблено на Героїв Дніпра/Захисників Азовсталі, – розповів директор департаменту архітектури та містобудування Артур Савін.

Станом на сьогодні, за словами Савіна, будівництву трохи заважає погода, також були затримки з фінансуванням.

– Підрядник наразі виконав відсотків 40 об’єму робіт по вулиці Гагаріна, якщо не більше. А фінансування за два роки він отримав лише більше 2 мільйонів. І тільки минулого тижня ми змогли оплатити ще 20 мільйонів, ці кошти дозволять йому проводити роботи, в тому числі, з облаштування перехрестя з рухом по колу та завершення укладання нижнього шару аж до вулиці Жужоми. Також ми ставимо завдання, щоб підрядник облаштував зупинкові комплекси та заїзди у двори. Якщо дозволятиме погода – за кілька тижнів основні обсяги робіт підрядник виконає, – говорить директор департаменту архітектури та містобудування.

Артур Савін запевняє, що перехрестя Гагаріна/Захисників Азовсталі, після облаштування кругового руху, стане зручнішим та безпечнішим, ніж було до цього.

– Я вважаю такі ділянки з круговим рухом досить зручними. Коли люди до них звикають – зменшується аварійність. Треба дотримуватися правил дорожнього руху і не буде ніяких проблем. Так само були нарікання, коли облаштовували круговий рух на перехресті бувару Шевченка/Можайського. Там маленьке коло, але як воно змогло організувати рух. Тому практика покаже, – додав він.

Незабаром на перехресті підрядник має встановити дорожні знаки “Рух по колу” і “Дати дорогу”, розповів речник патрульної поліції Черкаської області Олексій Драгун.

– Водіїв-порушників на цій ділянці дороги можуть притягнути до відповідальності за двома статтями: ч.1 ст 122 “Порушення вимог дорожніх знаків і розмітки”, що передбачає штраф 340 грн та ч.5 ст 122 “Створення аварійної ситуації”, штраф 1445 грн або позбавлення права керування транспортними засобами на 6—12 місяці, – зауважив Олексій Драгун.