Держекоінспекцією зафіксовано факт ймовірного забруднення земельної ділянки в місті Золотоноша площею 726 кв.м. Повідомив на Фейсбуці Начальник управління екологічного нагляду Олександр Позняков.

Так, 25 лютого 2020 року, реагуючи на звернення місцевих жителів м. Золотоноша спеціалістами Держекоінспекції Центрального округу спільно з представниками поліції та відділу житлово-комунального господарства Золотоніської міської ради зафіксовано факт несанкціонованого витоку рідини з дуже різким та неприємним запахом у двох місцях на земельні ділянки загальною площею 726 м2. Як виявилося, це сталося по вулиці Жашківська, 32, де знаходиться ТОВ «Златоміт».

Навпроти даного підприємства розташований бетонний паркан, вздовж якого проходить залізнична колія. За словами очевидців, саме між парканом та колією, а також у кінці паркану, заїжджало авто, яке і здійснювали скид рідких відходів ВРХ (великої рогатої худоби). Оскільки основним видом господарської діяльності ТОВ «Златоміт» є виробництво м’ясної продукції, свідки інциденту вважають, що ймовірно авто, яке здійснювало скид відходів, належить цьому підприємству. В подальшому цим питанням буде займатись поліція, яка і повинна встановити осіб причетних до вчинення правопорушення.

Також працівниками відділу інструментально-лабораторного контролю Інспекції на місцях витоку відібрано проби ґрунту з подальшим аналізом на відповідні хімічні показники. Після отримання відповіді із Держгеокадастру м. Золотоноша щодо грошової оцінки земельної ділянки інспекторами буде проведено розрахунок шкоди завданої довкіллю.