На території Звенигородщини є чимало водних джерел. На жаль, останнім часом зафіксоване повсюдне їх ослаблення, забруднення і навіть пересихання. Тож, намагаючись запобігти їх зникненню і сподіваючись привернути увагу краян до проблеми водних ресурсів, працівники ДП «Звенигородське лісове господарство» приділяють багато уваги збереженню і облаштуванню існуючих джерел, пише “Вісті Черкащини”.

От і нещодавно завдяки лісівникам ожило джерело “Їсківка”, розташоване при в’їзді до Звенигородки з боку Вільховця. Вода тут здавна відома своїми чудовими смаковими цілющими властивостями.

Приїздять по неї з інших районів і навіть самих Черкас. Та біда в тому, що навести лад у цій місцині, було нікому – надто віддалена вона від населених пунктів.

На джерело, ознайомлюючись з лісовими угіддями, звернув увагу не так давно призначений директором Звенигородського лісгоспу Іван Бас. З ініціативи Івана Вікторовича спочатку окультурили прилеглу до джерела місцину. Передусім, збудувавши довкола джерела своєрідну альтанку та налагодивши безпечний спуск до нього через надто крутий схил, проклали тут містки та доріжки. І навіть створили своєрідну зону відпочинку для охочих побувати на природі. А ще помістили тут спеціальний стенд з картографічними даними та показниками щодо якості джерельної води.

Але й на цьому не зупинилися, організувавши на прилеглій території толоку, в якій взяли участь понад три десятки працівників лісгоспу разом з директором. Оскільки за їх прикладом до роботи підключилися й місцеві підприємці, рятувальники та небайдужі звенигородчани, спільними зусиллями зуміли належним чином розчистити джерело та звільнити територію від заростів та різного сміття.