У Звенигородській гімназії №4, що на Черкащині, відкрили меморіальну дошку випускнику, полеглому Герою, Захиснику України – солдату Задеряці Андрію Олександровичу. Про це пише видання “Вісті Черкащини“.

Андрій народився 27 вересня 1991 року у багатодітній родині. Після школи вступив до Звенигородського профтехучилища, де здобув фах водія. Служив у Збройних Силах України, згодом працював у Польщі. На третій день вторгнення, повернувшись із-закордону, пішов до центру комплектування і був зарахований водієм-гранатометником до 81-ої десантно-штурмової бригади. Загинув 11 грудня 2022 року під селом Білогорівка на Луганщині.

На мітингу з нагоди відкриття меморіалу були присутні родичі Андрія. Відкривав дошку брат Максим. Сестра Вікторія поділилась спогадами.

«Ми були дружними в сім’ї, виховані в материнській любові, хоч і без батьківської опіки. Виросли гідними синами й доньками нашої неньки- України. Коли настала тяжка хвилина для країни, брати не змогли залишитися осторонь, – згадує Вікторія. – Без роздумів пішли на фронт. Нам усім дуже хочеться миру і спокою! І коли ми говоримо про війну, про воїнів, котрі в цей час захищають незалежність і неподільність нашої держави, ми розуміємо, що вони там для того, щоб життя продовжувалось, щоб росли щасливі і усміхнені діти, щоб було мирне небо над нашими головами. І ми, в свою чергу, повинні розуміти якою ціною платимо за кожен новий день! На жаль, Андрій загинув, захищаючи свою землю, всіх нас. Але світла пам’ять про нього назавжди залишиться з нами».