Сьогодні, 11 січня, у Придніпровському районному суді Черкас продовжили розгляд справи щодо колишнього депутата від фракції ОПЗЖ Олександра Замирайла, якого звинувачують в колабораціонізмі, пише сайт “Про все“.

На засіданні продовжили досліджувати аудіозаписи справи. Зокрема, на записах було чутно, як Замирайло читає інформацію про те, що росіяни планують нарощувати авіацію на території Білорусі та коментує це словами: “Давайте, давайте, ребята, нада дожимать”. Розмова закінчилась, напевно, тостом “За победу россии”.

Дружина Замирайла ж говорить: “Ты понимаешь, сынок, что Украина заканчивается, а ты гимн не выучил” та називає людей, які співали гімн України “больными”.

Також у фрагментах розмови чутно, як подружжя схвально говорить про дії російських військових, зокрема те, що “росіяни зупинилися на танку і не стали їхати на людей, які перекрили їм дорогу” та говорять про те, що сподіваються на просування окупантських військ: “Надо идти до Польши, а может и до Берлина”.

Наступне судове засідання призначили на 14:30 31 січня.

Нагадаємо, 3 серпня 2022 року СБУ затримала Олександра Замирайла, який очолював фракцію ОПЗЖ до заборони цієї партії, та повідомили йому про підозру в державній зраді. Він не лише виправдовував російську агресію проти нашої держави, а й планував очолити окупаційну адміністрацію на Черкащині.

Коли ЗСУ почали активно звільняти захоплені території, Замирайло планував втекти до США, але не встиг. Також СБУ оприлюднила запис розмови депутата з дружиною, в якій він пив за перемогу армії рф та здоров’я путіна.