Сьогодні все більшу увагу споживачів привертає продукція ТОВ «Красногірський олійний завод».Олії в торгівельній мережі маємо багато і різної. І все ж з-поміж відомих торгових марок українці все частіше вибирають олію «Красногірська», віддаючи перевагу її якості та смаковим властивостям.Про те, яким є цей продукт, яка його цінність для здоров’я, як діє підприємство в умовах досить непростої конкуренції на олійному ринку країни, — й розповідь “Черкаського краю”.

Зберегти все, що дано природою
Соняшникова олія натуральна «Красногірська» — це бренд, який за короткий час завоював прихильність споживачів як в Україні, так і за її межами.
І небезпідставно. Бо це й справді продукт особливої якості. Виготовлена методом холодного віджиму, без застосування високих температур і хімікатів, ця олія зберігає в собі всі природні компоненти: вітаміни А, Д, Е та інші біологічно активні речовини і тим самим перевищує за поживністю, засвоюваністю, смаковими якостями та ароматом інші рослинні олії, які пропонує нам торгівля. Соняшникова олія натуральна «Красногірська» м’яка і корисна для організму, а вживання її в «сирому» вигляді зміцнює імунну, серцево-судинну системи, запобігає утворенню холестеринових відкладень, позитивно впливає на роботу шлунково-кишкового тракту тощо.
Це ж стосується й харчової ріпакової олії виробництва ТОВ «Красногірський олійний завод», який сьогодні єдиний в Україні виробляє цей вид продукції. Її цілющі властивості взагалі унікальні. В ній, окрім вітамінного ряду, присутні полінасичені жирні кислоти — лінолеві «Омега-6» та «Омега-3» (на які в аптеках ми витрачаємо величезні кошти). Ріпакова олія натуральна «Красногірська» сприятливо діє на обмін речовин, прискорює процеси регенерації в клітинах, сприяє схудненню, оскільки знижує кількість шкідливого холестерину в крові. Сьогодні ріпакову олію все частіше використовують у різних здорових дієтах, замінюючи нею інші рослинні олії.

Хімія не допускається
Підприємств, які дійсно виробляють натуральну олію не тільки в Україні, а й у світі, не так уже й багато. Здебільшого, подібний бізнес націлений на отримання якомога більших прибутків. Тож із сировини, застосовуючи високі температури й хімікати типу гексана та інших шкідливих речовин, розчинників, витискають усе. Такий екстракційний спосіб добування олії з соняшникового насіння на заводах України є провідним, бо сприяє максимальному отриманню продукції. От тільки при цьому втрачаються всі корисні властивості олії, те, що природою закладено в ядро соняшникового насіння і буквально «витравлено» з нього в процесі екстрагування — вітаміни, мікроелементи тощо. Про рафіновано-дезодоровану олію навіть говорити не доводиться — в ній навіть запаху та смакових речовин не залишається. І якщо ми називаємо соняшник «квіткою сонця», то вся життєдайна енергетика, вкладена світилом у насіння цієї рослини, просто знищується під час екстракції. Приготувати їжу на такій олії можна, але чи додасть вона сили і здоров’я нашому організму — це ще питання.
Красногірський олійний завод, який діє на терені Золотоніського району поблизу села Антипівка вісім років, обрав зовсім інший шлях виробництва соняшникової та ріпакової олії — холодний віджим сировини, коли в продукті залишаються всі корисні складові, а хімічні засоби при його виготовленні не застосовуються.
Тут виробляється олія, корисна для здоров’я, а не просто масляна рідина, якою, в основному, й наповнюють український ринок великі олійно-екстракційні компанії.
— Передусім, — говорить засновник ТОВ «Красногірський олійний завод», депутат Черкаської обласної ради, голова обласної організації Аграрної партії України Віктор Полозов, — ми поставили собі за мету: застосовуючи найновіші західні технології, виробляти натуральний продукт найвищої якості, який би за своїми споживчими властивостями не поступався й відомим світовим аналогам олії холодного віджиму, яка сьогодні особливо цінується на закордонних ринках. Зберегти все, що дано соняшнику та ріпаку природою, і передати через свою продукцію цю скарбницю здоров’я людям — саме таке ми ставимо перед собою завдання. І його виконуємо. При цьому наша цінова політика орієнтована на найширші верстви населення. Кожна людина повинна мати можливість придбати натуральний продукт, який буде їй лише на користь.

Шлях до успішності
У 2011 році там, де сьогодні розташовується Красногірський олійний завод, був лише пустир. Сьогодні ж це сучасне потужне підприємство — один із лідерів агропромислового комплексу України.
Минулого року за результатами ХХХ міжнародної агропромислової виставки «Агро-2018» ТОВ «Красногірський олійний завод» був відзначений Золотою медаллю за впровадження новітніх технологій у галузі переробної олійної промисловості. Він також є переможцем обласного конкурсу «Черкаська якість». Підприємство постачає свою продукцію на експорт у більш ніж десять країн світу. А нещодавно нею зацікавились і на Близькому Сході — на Міжнародній сільськогосподарській виставці «АгроМЕ», яка в березні проходила в Дубаї. Мова наразі йде вже про підписання контрактів.
Якість натуральної соняшникової та ріпакової олії марки «Красногірська» не тільки відповідає державним і міжнародним стандартам. По окремих позиціях вона взагалі перевищує всі вимоги до олійної продукції. Так за дослідженням Золотоніської міжрайонної державної лабораторії Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів красногірська олія, виготовлена без будь-яких консервантів, не втрачає своїх якісних властивостей в ємкостях протягом року. Подібного наразі не дають жодні експериментальні зразки відомих українських компаній.

Безвідходне виробництво
— У переробці олійних культур, — розповідає директор ТОВ «Красногірський олійний завод» Роман Гордієнко, — ми застосовуємо найновіші світові технології. Весь виробничий процес повністю комп’ютеризовано й автоматизовано. А на прийомці сировини навіть роботизовано, що повністю усуває будь-які помилкові рішення, пов’язані з людським фактором.
Усі підрозділи нашого заводу працюють в єдиному ритмі — елеватор з приймання, сушки, очищення та зберігання олійної сировини, який може одноразово зберігати 30 тисяч тонн зерна; цех з переробки сировини з річною потужністю 11 тисяч тонн олії; сховище на 500 тонн готової продукції в емальованих емкостях та 600 тонн побічного продукту. Діють акредитовані виробничо-спеціалізовані лабораторії сировини та готової продукції. Для інноваційного розвитку виробничих потужностей на заводі встановлено сучасне обладнання всесвітньо відомих зарубіжних фірм Чехії, Німеччини, Польщі. Високотехнологічне устаткування сприяє виготовленню високоякісної соняшникової та ріпакової олії, дозволяє без затримки виконувати замовлення наших споживачів. Сучасні технології забезпечують екологічну чистоту навколишнього середовища.
Виробництво на нашому заводі повністю безвідходне. Олія йде як на експорт, так і на внутрішній ринок — наливом та в бутильованій розфасовці — 1, 3, 5 літрів. У процесі переробки соняшнику та ріпаку отримуємо макуху, яку можна без додаткової обробки вводити в раціон худоби, риби, для виготовлення комбікормів. І замовників цієї продукції у нас немало — тільки в Польщу щотижня відправляємо вагони. А на лушпиння замовлень у підприємства взагалі на рік наперед. У тому числі й від птахоплемзаводу «Коробівський», де вирощують качок, та інших птахоферм.
До того ж маємо й власне господарство — ТОВ «Красногірське». Це 1500 гектарів землі, на якій вирощуємо соняшник, ріпак, сою, кукурудзу, гречку та інші сільгоспкультури. Є власна ферма ВРХ, сад, пасіка.
Сам же завод працює в три зміни, не зупиняючись навіть на вихідні. Бо й сировини щомісяця отримуємо 2-2,2 тисячі тонн.
Я щиро вдячний усім нашим працівникам за відданість справі, високий професіоналізм і відповідальність. Хочу також подякувати нашим партнерам, передусім сільгоспвиробникам області, компаніям, які співпрацюють з нашим заводом в Україні й за кордоном. А також споживачам нашої продукції, які обирають олію «Красногірська» і віддають їй перевагу з-поміж інших розрекламованих брендів. Тим самим, шановні покупці,  ви доводите, що турбуєтесь про власне здоров’я. А ми турбуємося про вас.

З турботою про кожного
Красногірський олійний завод — це приклад того, що вітчизняна економіка, попри всі негаразди, які в ній відбуваються, може розвиватися. Причому — на новому високотехнологічному рівні й на благо людей, вирішення їх соціальних питань.
Сьогодні тут трудиться 54 працівники, майже третина з них — з вищою освітою. Це той інтелектуальний потенціал, який досконало володіє всіма питаннями життєдіяльності й розвитку підприємства. Багато заводчан і починали з будівництва заводського комплексу, встановлення в ньому імпортного обладнання. На високому фаховому рівні діють і робітники, маючи й відповідну щомісячну зарплату, у середньому — до 10 тисяч гривень. Усі ці люди, як і адміністрація підприємства, працюють як одна команда — на сьогоднішні й майбутні успіхи підприємства. Багато з них — жителі Антипівки, інші — з різних сіл і навіть районів. За кожним приїжджає заводський автобус — відвозить і привозить на роботу. При потребі, для вирішення своїх проблем працівники можуть отримати від заводу безпроцентний кредит — на лікування, придбання побутової техніки тощо.
У вирішенні виробничих, соціальних питань бере активну участь власник підприємства Віктор Полозов.  Не залишається поза увагою красногірських виробників і село Антипівка. Ремонт дороги, школи, забезпечення  всім необхідним сільської футбольної команди, упорядкування футбольного поля, придбання інвентаря для інших видів спорту, прибирання від снігових заметів сільських вулиць — завод допомагає селу у вирішенні багатьох його проблем. А коли є таке соціально орієнтоване підприємство, як Красногірський олійний завод, й у селян є впевненість у майбутньому, змінах на краще.

Наталя Віргуш