Нинішня зима на Черкащині повноцінною господаркою була лише тиждень. Її атрибутами стали: морози до 10º, промерзання грунту – 20 см, початок льодоутворення на водних об’єктах, формування снігового покриву по всій області та ожеледні явища. Із 7 грудня, зимову ідилію кардинально змінила бурхлива Атлантика, яка надсилаючи одним за одним циклони зумовила одночасно з потеплінням хмарну, вологу з щоденними опадами у різних фазах та густими туманами погоду. Лише за 5 днів випала половина місячної норми опадів. Розповів головний синоптик Черкащини Віталій Постригань.


Найбільш теплою видалася доба 11 грудня, коли навіть були встановлені нові рекордами максимальної 12-13º, мінімальної 10º та середньодобової температури 8-11º, яка за кліматом більш відповідала початку жовтня або кінцю квітня.

На поточному тижні на Черкащині утримається нестійкий характер погоди з коливаннями атмосферного тиску, температури – з курсом на похолодання у першій половині та потеплінням – у другій, періодичними опадами у вигляді мокрого снігу, снігу та дощу. Тож погода буде одночасно цікавою та складною. Особливо завтра, коли атмосферні фронти циклону «COLLEN» принесуть у наш регіон негоду: мокрий сніг та дощ, місцями налипання мокрого снігу, ожеледь при температурі 0-5º морозу. Тож на дорогах та тротуарах буде слизько.

У середу-четвер виступ антициклону зумовить перерву в опадах та зниження температури до помірних морозів: вночі -4..-9º, вдень -1..-6º. На дорогах ожеледиця.

У п’ятницю знову до керування погодою втрутиться Атлантика. Очікуємо чергову нетривалу порцію тепла на фоні інтенсивного падіння атмосферного тиску та періодичних опадів. Температура вночі 0-5º тепла, вдень 3-8º.